wp-client-wordpress-client-man - en to sv_SE translation catalogue (1458 entries)

en:   >> This email will be sent to %s (if "Send Password" is checked)
sv_SE:  >> E-postmeddelandet kommer att skickas till %s (om "Skicka lösenord" har markerats).

en:   >> This email will be sent to %s (if "Send Update to selected %s is checked") when %s updating
sv_SE:   >> Detta mejl kommer att skickas till %s (om "Skicka uppdatering av valda %s väljs") när %s uppdatering

en:   >> This email will be sent to %s after %s registered him (if "Send Password" is checked)
sv_SE:  >> Detta e-postmeddelande kommer att skickas till %s efter att %s registrerar denne (om "Skicka lösenord" har markerats).

en:   >> This email will be sent to %s after their account will approved (if "Send approval email" is checked).
sv_SE:  >> Detta e-postmeddelande kommer att skickas till %s när deras konto godkänts (om "Meddela godkännande" har valts).

en:   >> This email will be sent to %s for verify email address
sv_SE:   >> Detta mejl kommer att skickas till %s för verifiera e-postadress

en:   >> This email will be sent to %s when %s forgot it`s password and try to reset it.
sv_SE:  >> Detta e-postmeddelande kommer att skickas till %s om %s har glömt sitt lösenord och försöker återställa det.

en:   >> This email will be sent to Admin after a new %s registers with client registration form
sv_SE:  >> Detta e-postmeddelande kommer att skickas till administratören efter en ny %s registrerar sig själv

en:   >> This email will be sent to Admin and %s when %s Download file
sv_SE:   >> Detta mejl kommer att skickas till Admin och %s när %s Hämtar fil

en:   >> This email will be sent to CC Email when %s sent private message (if "Add CC Email for Private Messaging" is selected in plugin settings and %s added CC Email).
sv_SE:   >> Detta mejl kommer att skickas till CC Email när %s skickade privat meddelande (om "Lägg till CC Email för privata meddelanden" är markerad i plugin-inställningarna och %s lagt till CC Email).

en:   >> This email will be sent when a user is converted to a WPC-%s role
sv_SE:   >> Detta e-postmeddelande skickas när en användare konverteras till en WPC-%s roll

en:   >> This template for [wpc_client_client_managers] shortcode
sv_SE:   >> Mall för [wpc_client_client_managers] kod

en:   >> This template for [wpc_client_com] shortcode
sv_SE:  >> Denna mall för [wpc_client_com] shortcode

en:   >> This template for [wpc_client_filesla view_type="blog"] shortcode
sv_SE:   >> Mall för [wpc_client_filesla view_type="blogg"] snabbkod

en:   >> This template for [wpc_client_filesla view_type="table"] shortcode
sv_SE:   >> Mall för [wpc_client_fileslu view_type = "tabell"] shortcodes

en:   >> This template for [wpc_client_filesla view_type="tree"] shortcode
sv_SE:   >> Mall för [wpc_client_filesla view_type = "tabell"] snabbkod

en:   >> This template for [wpc_client_filesla] shortcode
sv_SE:  >> Denna mall för [wpc_client_filesla] shortcode

en:   >> This template for [wpc_client_fileslu view_type="blog"] shortcode
sv_SE:   >> Mall för [wpc_client_fileslu view_type="blogg"] snabbkod

en:   >> This template for [wpc_client_fileslu view_type="table"] shortcode
sv_SE:   >> Denna mall för [wpc_client_fileslu view_type = "tabell"] shortcodes

en:   >> This template for [wpc_client_fileslu view_type="tree"] shortcode
sv_SE:   >> Mall för [wpc_client_fileslu view_type = "tabell"] snabbkod

en:   >> This template for [wpc_client_fileslu] shortcode
sv_SE:  >> Denna mall för [wpc_client_fileslu] shortcode

en:   >> This template for [wpc_client_loginf] shortcode
sv_SE:  >> Denna mall för [wpc_client_loginf] shortcode

en:   >> This template for [wpc_client_logoutb] shortcode
sv_SE:  >> Denna mall för [wpc_client_logoutb] shortcode

en:   >> This template for [wpc_client_pagel view_type="tree"] shortcode
sv_SE:   >> Mall för [wpc_client_pagel view_type="tree"] snabbkod

en:   >> This template for [wpc_client_pagel] shortcode
sv_SE:  >> Denna  mall för [wpc_client_pagel] shortcode

en:   >> This template for [wpc_client_profile] shortcode if user role is WP-Client
sv_SE:   >> Mall för [wpc_client_profile] snabbkod om användarroll är WP-Client

en:   >> This template for [wpc_client_registration_form] shortcode
sv_SE:  >> Denna mall för [wpc_client_registration_form] shortcode

en:   >> This template for [wpc_client_registration_successful] shortcode
sv_SE:  >> Denna mall för [wpc_client_registration_successful] shortcode

en:  <font color="red" title="This field is marked as required by the administrator.">*</font>
sv_SE:  <font color="red" title="Detta fältet är obligatoriskt enligt administratören.">*</font>

en:  <span style="color:red;" title="This field is marked as required by the administrator.">*</span>
sv_SE:  <span style="color:red;" title="Detta fält är obligatoriskt enligt administratören.">*</span>

en:  HERE
sv_SE:  HÄR

en:  The %s with this name already exists
sv_SE:  %s med detta namn finns redan

en:  files will be not uploaded
sv_SE:  filer laddas inte upp

en:  is required
sv_SE:  krävs

en:  to whatever you put in this box
sv_SE:  till det du lägger i denna ruta

en: "To" field is required!
sv_SE: "Till" är obligatoriskt.

en: %S Profile
sv_SE: %s profil

en: %d files queued
sv_SE: %d filer i kö

en: %d new file(s)
sv_SE: %d nya filer

en: %d new message(s) from %d user(s)
sv_SE: %d nya meddelanden från %d användare

en: %s %s is deleted!
sv_SE: %s %s har tagits bort!

en: %s - We recommend setting memory to at least 64 MB. See: <a href="%s" target="_blank">Increasing memory allocated to PHP</a>
sv_SE: %s - vi rekommenderar att justera minnet till minst 64 MB. Se: <a href="%s" target="_blank"> ökar minne som har allokerats till PHP</a>

en: %s <strong>Added</strong> Successfully.
sv_SE: %s har <strong>lagts till</strong>.

en: %s <strong>Changed</strong> Successfully.
sv_SE: %s <strong>Ändrade</strong> framgångsrikt.

en: %s <strong>Deleted</strong> Successfully.
sv_SE: %s har <strong>raderats</strong>

en: %s <strong>Moved to the Archive</strong>.
sv_SE: %s <strong>flyttade till arkivet</strong>.

en: %s <strong>Restored</strong> Successfully.
sv_SE: %s <strong>återställd</strong> framgångsrikt.

en: %s <strong>Updated</strong> Successfully.
sv_SE: %s har <strong>uppdaterats</strong>

en: %s Account is approved
sv_SE: %skonto har godkänts

en: %s Basics
sv_SE: %s grunderna

en: %s Categories
sv_SE: %s kategorier

en: %s Category
sv_SE: %s kategori

en: %s Created
sv_SE: %s skapad

en: %s Created by website Admin
sv_SE: %s skapad av administratören

en: %s Directory
sv_SE: %s katalog

en: %s Display Options
sv_SE: %s Visningsval

en: %s Downloaded File
sv_SE: %s nerladdad fil

en: %s Extensions
sv_SE: %s-tillägg

en: %s Internal Notes
sv_SE: %s Interna anteckningar

en: %s Links
sv_SE: %s länkar

en: %s Login
sv_SE: %s inloggning

en: %s Name
sv_SE: %s namn

en: %s Name is Required
sv_SE: %s namn krävs

en: %s Password Updated
sv_SE: %s lösenord har uppdaterats

en: %s Profile
sv_SE: %s profil

en: %s Profile Updated
sv_SE: %s profil uppdaterad

en: %s Registered
sv_SE: %s Registrerad

en: %s Registered by %s
sv_SE: %s registrerad av %s

en: %s Registration
sv_SE: %s registrering

en: %s Role:
sv_SE: %s roll:

en: %s Settings
sv_SE: %s Inställningar

en: %s Tags
sv_SE: %s etiketter

en: %s Template
sv_SE: %s mall

en: %s Updated
sv_SE: %s uppdaterad

en: %s Uploads new file
sv_SE: %s laddar upp en ny fil

en: %s Wordpress Client Management Portal | Documentation & Tips
sv_SE: %s Wordpress Client Management Portal | Dokumentation & Tips

en: %s already present in the queue.
sv_SE: %s finns redan i kön.

en: %s and %s
sv_SE: %s och %s

en: %s has been created!
sv_SE: %s har skapats!

en: %s is approved.
sv_SE: %s har godkänts

en: %s is required! Please fill in the field and try again!<br/>
sv_SE: %s krävs! Fyll i fältet och försök igen! <br/>

en: %s is required.<br/>
sv_SE: %s krävs.<br/>

en: %s list
sv_SE: %s lista

en: %s posts Moved to the Trash.
sv_SE: %s inlägg flyttat till papperskorgen.

en: %s posts Permanently Deleted.
sv_SE: %s inlägg borttagna permanent.

en: %s posts Restored from to the Trash.
sv_SE: %s inlägg återställt från papperskorgen.

en: %s registration is disabled!
sv_SE: %s registrering är stängd.

en: %s upload directory for files "<i>
sv_SE: %s uppladdningskatalog för filer "<i>

en: %s uses Extensions to expand the functionality of the plugin. These can be installed/activated as you have the need for them.
sv_SE: %s använder tillägg för att utöka funktionaliteten hos plugin. Dessa kan installeras/aktiveras som du har behov av dem.

en: %s uses Theme Link Pages to allow integration with a wide range of themes. This connection will allow you to use meta options provided by your theme to customize %s components. These pages should have been created upon installation of the plugin. If not, you will need to create & assign them.
sv_SE: %s använder temalänk sidor för att tillåta integration av ett brett utbud av teman. Denna anslutning tillåter dig använda meta alternativ som tillhandahålls av ditt tema för att anpassa %s komponenter. Dessa sidor bör ha skapats vid installationen av tillägget. Om inte måste du skapa & tilldela dem.

en: %s's %s
sv_SE: %s %s

en: %s/%s Settings
sv_SE: %s/%s inställningar

en: (can't be changed)
sv_SE: (can inte ändras)

en: (deleted user)
sv_SE: (raderad användare)

en: (no parent)
sv_SE: (ingen förälder)

en: (required)
sv_SE: (obligatoriskt)

en: (size may be limited by email providers)
sv_SE: (storleken kan begränsas av e-postleverantören)

en: (twice, required)
sv_SE: (två gånger, obligatoriskt)

en: - No Files For Select -
sv_SE: - Inga filer att välja -

en: -- If you run into a problem, then please click "Reset to default" button at bottom right
sv_SE: -- Om du stöter på ett problem, klicka på "Återställ" nere till höger.

en: 1 post Moved to the Trash.
sv_SE: 1 inlägg flyttat till papperskorgen.

en: 1 post Permanently Deleted.
sv_SE: 1 inlägg borttaget permanent.

en: 1 post Restored from the Trash.
sv_SE: 1 inlägg återställt från papperskorgen.

en: 403 Forbidden
sv_SE: 403 Förbjuden

en: 6 digit hex color code
sv_SE: 6 siffrig hex färg kod

en: : %s list
sv_SE: : %s lista

en: : Login/Logout
sv_SE: : inloggning/utloggning

en: <p>%s already logged in.</p>
sv_SE: <p>%s redan inloggad.</p>

en: <p>Hello {contact_name},</p>
                                <p>Your %s, {page_title} has been updated | <a href="{page_id}">Click HERE to visit</a></p>
                                <p>Thanks, and please contact us if you experience any difficulties,</p>
                                <p>{business_name}</p>
sv_SE: <p>Hej {contact_name},</p> 
     <p>din %s, {page_title} har uppdaterats | <a href="{page_id}"> Klicka här för att besöka</a></p>
     <p>Kontakta oss om du stöter på några svårigheter,</p> 
     <p>{business_name}</p>

en: <strong>ERROR</strong>:  You do not have permission to reset your password.
sv_SE: <strong>FEL</strong>: Du har inte behörighet att återställa ditt lösenord.

en: <strong>ERROR</strong>: Enter a username or e-mail address.
sv_SE: <strong>FEL</strong>: Fyll i ett användarnamn eller e-postadress

en: <strong>ERROR</strong>: Invalid E-mail.
sv_SE: <strong>FEL</strong>: Ogiltig E-postadress

en: <strong>ERROR</strong>: Invalid key.
sv_SE: <strong>Fel</strong>: ogiltig nyckel.

en: <strong>ERROR</strong>: There is no user registered with that E-mail address.
sv_SE: <strong>FEL</strong>: Det finns ingen användare registerad med den e-postadressen

en: <strong>ERROR</strong>: There is no user registered with that Username.
sv_SE: <strong>FEL</strong>: Det finns ingen användare registerad med det användarnamnet

en: <strong>Hint:</strong> The password should be at least seven characters long. To make it stronger, use upper and lower case letters, numbers and symbols like <strong>! " ? $ % ^ & )</strong>.
sv_SE: <strong>Tips:</strong> Lösenordet bör vara minst sju bokstäver. För att göra det ännu starkare använd både versaler och gemener i kombination med siffor och symboler som <strong>! " ? $ % ^ & )</strong>.

en: <strong>Hint</strong>: The password should be at least seven characters long. To make it stronger, use upper and lower case letters, numbers and symbols like <strong>! " ? $ % ^ &amp; ).</strong>
sv_SE: <strong>Tips:</strong>: Lösenordet bör vara minst sju tecken. För ett starkare lösenord, använd både versaler och gemener i kombination med siffror och tecken som <strong>! " ? $ % ^ &amp; ).</strong>

en: >> <strong>HINT:</strong> The password should be at least seven characters long. To make it stronger, use upper and lower case letters, numbers and symbols like <strong>! " ? $ % ^ & )</strong>.
sv_SE: >> <strong>Tips:</strong>: Lösenordet bör vara minst sju tecken. För ett starkare lösenord, använd både versaler och gemener i kombination med siffror och tecken som <strong>! " ? $ % ^ & )</strong>.

en: >> Select Options for %s
sv_SE: >> Välj alternativ för %s

en: >>Select Options for %s
sv_SE: >> Välj alternativ för %s

en: A Contact Name is required.<br/>
sv_SE: Ett namn måste anges.<br/>

en: A Custom Field Name is required.<br/>
sv_SE: Ett namn måste anges <br/>

en: A Custom Field Type is required.<br/>
sv_SE: En typ måste anges <br/>

en: A Custom Field with this name "%s" already exist already.<br/>
sv_SE: Ett anpassat fält med namnet "%s" finns redan.<br/>

en: A email is required.<br/>
sv_SE: En e-post måste anges.<br/>

en: A to Z
sv_SE: A till Ö

en: A username is required.
sv_SE: Ett användarnamn måste anges.

en: A username is required.<br/>
sv_SE: Ett användarnamn måste anges.<br/>

en: AND
sv_SE: OCH

en: API Key:
sv_SE: API-nyckel:

en: ASC
sv_SE: stigande

en: ATTENTION!!!: Use only letters without spaces
sv_SE: OBS! Använd bara bokstäver utan mellanslag

en: AVAILABLE ACTIONS
sv_SE: TILLGÄNGLIGA ÅTGÄRDER

en: About
sv_SE: Om

en: Access granted via...
sv_SE: Tillgång beviljad genom...

en: Actions
sv_SE: Händelser

en: Activate
sv_SE: Aktivera

en: Active
sv_SE: Aktiv

en: Add %s
sv_SE: Lägg till %s

en: Add Currency
sv_SE: Lägg till valuta

en: Add Custom Field
sv_SE: Lägg till anpassat fält

en: Add Element
sv_SE: Lägg till Element

en: Add External File
sv_SE: Lägg till extern fil

en: Add Files
sv_SE: Lägg till filer

en: Add Filter
sv_SE: Lägg till filter

en: Add Media
sv_SE: Lägg till media

en: Add New
sv_SE: Lägg till nytt

en: Add New Custom Field
sv_SE: Lägg till nytt anpassat fält

en: Add Profile
sv_SE: Lägga till en profil

en: Add Rule
sv_SE: Lägg till regel

en: Add Section
sv_SE: Lägg till avdelning

en: Add an external file | From onsite or offsite server location
sv_SE: Lägg till en extern fil från en annan server

en: Add another option
sv_SE: Lägg till ytterligare ett alternativ

en: Add files to the upload queue and click the start button.
sv_SE: Lägg till filer i uppladdningskön och klicka på startknappen.

en: Add new %s
sv_SE: Lägg till ny %s

en: Add new IP
sv_SE: Lägg till ny IP

en: Add options
sv_SE: Lägg till alternativ

en: Add shortcode to start of page
sv_SE: Lägg till en shortcode i början av sidan

en: Add tag...
sv_SE: Lägg till etikett...

en: Add/Edit Internal Notes
sv_SE: Lägg till/Redigera interna noteringar

en: Add:
sv_SE: Lägg till:

en: Added
sv_SE: Lagt till

en: Address
sv_SE: Adress

en: Admin
sv_SE: Administratör

en: Admin files
sv_SE: Adminfiler

en: Admin uploads new file
sv_SE: Administratören laddar upp en ny fil

en: Admin uploads new file for %s
sv_SE: Administratören laddar upp en ny fil till %s

en: Administrator
sv_SE: Administratör

en: Administrators
sv_SE: Administratörer

en: Admins
sv_SE: Administratörer

en: Advanced users only should attempt changes here. Please only edit html, and don't change anything inside curly brackets {}
sv_SE: Endast avancerade användare bör ändra detta. Ändra bara html och ändra inte något innuti {}

en: Align
sv_SE: Justera

en: All
sv_SE: Alla

en: All Clients
sv_SE: Alla Klienter

en: All Files
sv_SE: Alla filer

en: All Roles
sv_SE: Alla roller

en: All files, exclude
sv_SE: Alla filer, exkludera

en: Allow "Lost your password"
sv_SE: Tillåt "Förlorat ditt lösenord"

en: Allow %s to login/Logout.
sv_SE: Tillåt %s att logga in/logga ut

en: Allow the %s to edit this page
sv_SE: Tillåta %s att redigera denna sida

en: Allow {php} tags
sv_SE: Tillåta {php}-Taggar

en: Allowed %s
sv_SE: Tillåtna %s

en: Allowed IP Addresses
sv_SE: Tillåtna IP-adresser

en: Alphabetic Code
sv_SE: Alfabetisk kod

en: Alphabetic Currency Code is empty
sv_SE: Alfabetisk valutakod är tom

en: Also listed on this page are the links to the plugin's main site, our translation portal where you can view and download the plugin's most recent translation files, and to our helpdesk system. From our support link you can view common questions and answers, find the most up-to-date help documentation available, and submit a support ticket.
sv_SE: Också listas på denna sida länkar till tilläggets huvudsakliga webbplats, vår översättnings portal där du kan visa och hämta tillägg, senaste översättnings filer, och till vårt helpdesk system. Från vår supportlänk kan du finna de vanligaste frågorna och svar, hitta den mest aktuella hjälpdokumentationen tillgänglig och lämna in en support förfrågan.

en: Amount
sv_SE: Summa

en: Any users assigned the role of %1$s's %2$s will appear on this page. The %1$s's %2$s role is generally reserved for users who work in the same organization as the corresponding %1$s. For example, you may have your %1$s "Bob", and Bob has employees "Sue" and "Joe". Sue and Joe can be assigned as %1$s's %2$s, allowing them to have the same access as %1$s Bob, but using unique logins and passwords.
sv_SE: Alla användare som är tilldelade rollen av %1$s's %2$s kommer att visas på denna sida. Den %1$s %2$s roll är vanligtvis reserverad för användare som arbetar i samma organisation som de motsvarande %1$s. Till exempel, du kan ha din %1$s "Bob", och Bob har anställda "Sue" och "Joe". Sue och Joe kan tilldelas som %1$s's %2$s, så att de kan få samma tillgång som %1$s Bob, men med hjälp av unika inloggningar och lösenord.

en: Api key
sv_SE: API-nyckel

en: Apply
sv_SE: Genomför

en: Apply Filter
sv_SE: Använd filter

en: Approve
sv_SE: Godkänn

en: Approve %s
sv_SE: Godkänn %s

en: Approve selected %s
sv_SE: Godkänn valda %s

en: Approved
sv_SE: Godkänd

en: Approved Email for %s.
sv_SE: Godkänd e-post för %s.

en: Archive
sv_SE: Arkiv

en: Archive %s
sv_SE: Arkiv %s

en: Are you sure move to delete this file?
sv_SE: Är du säker på att du vill flytta ta bort denna fil?

en: Are you sure to delete this %s
sv_SE: Är du säker på att du vill radera %s?

en: Are you sure to delete?
sv_SE: Är du säker på att du vill ta bort?

en: Are you sure to reset Custom Styles?
sv_SE: Är du säker på att återställa anpassade stilar?

en: Are you sure want to delete permanently this category and reassign all files and parent categories to another category?
sv_SE: Är du säker på att du permanent vill radera denna kategori och tilldela alla filer och föräldrakategorier till en annan kategori?

en: Are you sure want to delete permanently this category with all files and parent categories?
sv_SE: Är du säker på att du permanent vill radera denna kategori med alla filer och föräldrakategorier?

en: Are you sure you want to Re-Send Welcome Email?
sv_SE: Är du säker på att du vill återskicka välkomstmejl?

en: Are you sure you want to delete this %s?
sv_SE: Är du säker du vill ta bort denna %s?

en: Are you sure you want to delete this file?
sv_SE: Är du säker på att du vill ta bort den här filen?

en: Are you sure you want to move this %s to the Archive?
sv_SE: Är du säker du vilja till flytta den här %s till arkivet?

en: Are you sure? You will lose all Clients, HUB Pages, %s, Private Messages & Files
sv_SE: Är du säker? Du kommer att förlora alla klienter, HUB sidor, %s, Privata meddelanden & filer

en: Asc
sv_SE: ASC

en: Assign
sv_SE: Tilldela

en: Assign %s
sv_SE: Tilldela %s

en: Assign %s To $s:
sv_SE: Tilldela %s till $s:

en: Assign %s To %s
sv_SE: Tilldela %s till %s

en: Assign %s To %s Category:
sv_SE: Tilldela %s till %s kategori:

en: Assign %s To %s:
sv_SE: Tilldela %s till %s:

en: Assign %s To File Category:
sv_SE: Tilldela %s till filkategori:

en: Assign %s To File:
sv_SE: Tilldela %s till fil:

en: Assign %s To Gallery Category:
sv_SE: Tilldela %s till gallerikategori:

en: Assign %s To Gallery:
sv_SE: Tilldela %s till galleri:

en: Assign %s to
sv_SE: Tilldela %s till

en: Assign %s to
sv_SE: Tilldela %s till

en: Assign %s to "%s"
sv_SE: Tilldela %s till "%s"

en: Assign %s to %s
sv_SE: Tilldela %s till %s

en: Assign %s to %s Category
sv_SE: Tilldela %s till %s kategori

en: Assign %s to File Category
sv_SE: Tilldela %s till filkategori

en: Assign %s to file
sv_SE: Tilldela %s till filen

en: Assign %s:
sv_SE: Tilldela %s:

en: Assign Capabilities
sv_SE: Tilldela funktioner

en: Assign File
sv_SE: Tilldela fil

en: Assign File From FTP
sv_SE: Tilldela från FTP

en: Assign To %s
sv_SE: Tilldela till %s

en: Assign To %s %s
sv_SE: Tilldela till %s %s

en: Assign clients to %s
sv_SE: Tilldela klienter till %s

en: Assign to %s
sv_SE: Tilldela till %s

en: Assign to %s "%s"
sv_SE: Tilldela till %s "%s"

en: Assigned To Client
sv_SE: Tilldelats klient

en: Assigned show first
sv_SE: Tilldelade Visa först

en: Assigned to %s
sv_SE: Tilldelad till %s

en: Attach file to the email notification sent to %s and associated %s (size may be limited by email providers)
sv_SE: Bifoga filen till det e-postmeddelande som skickas till %s och tillhörande %s (storlek kan begränsas av e-postleverantörer)

en: Attach uploaded file(s) to the email notification sent to %s and associated %s
sv_SE: Bifoga uppladdade filer till e-postmeddelandet skickat till %s och tillhörande %s

en: Attach uploaded files to the notification email sent to Admin/%s
sv_SE: Bifoga uppladdade filer till e-postmeddelandet som skickas till Admin/%s

en: August
sv_SE: Augusti

en: Auth Type
sv_SE: Autentiseringstyp

en: Author
sv_SE: Författare

en: Auto Syncronize Files and File Categories with FTP
sv_SE: Automatiskt synkronisera filer och filkategorier med FTP

en: Auto-Add %s
sv_SE: Automatiskt tillägg av %s

en: Auto-Select this %s on the Assign Popups
sv_SE: Välj automatiskt denna %s på tilldela popups

en: Auto-Upload After Select
sv_SE: Ladda upp automatiskt efter val

en: Automatically approve %s who register using form.
sv_SE: Godkänn automatiskt %s som registrerar sig med formuläret.

en: Automatically approve %s.
sv_SE: Automatiskt godkänna %s.

en: Automatically assign new %s to this %s
sv_SE: Automatiskt tilldela nya %s till denna %s

en: Automatically assign new Files to this %s
sv_SE: Automatisk tilldelning av nya filer till denna %s

en: Automatically assign new manual %s to this %s
sv_SE: Automatisk tilldelning av nya självregistrerade %s till denna %s

en: Automatically assign new self-registered %s to this %s
sv_SE: Automatisk tilldelning av nya självregistrerade %s till denna %s

en: Automatically login %s after registration.
sv_SE: Logga in automatiskt %s efter registrering.

en: Avg. Size
sv_SE: Genomsnittlig storlek

en: Back
sv_SE: Tillbaka

en: Back to Login Page.
sv_SE: Tillbaka till inloggningssidan.

en: Background Image Url
sv_SE: Bakgrundsbild URL

en: Background:
sv_SE: Bakgrund:

en: Blog
sv_SE: Blogg

en: Border:
sv_SE: Ram:

en: Both fields must be filled!
sv_SE: Båda fälten måste vara ifyllda!

en: Bulk Actions
sv_SE: Massåtgärd

en: Business Address
sv_SE: Företagsadress

en: Business Info
sv_SE: Företagsinformation

en: Business Information
sv_SE: Företagsinformation

en: Business Name
sv_SE: Företagsnamn

en: Business Names cannot be changed.
sv_SE: Företagsnamn kan inte ändras.

en: Business or Client Name
sv_SE: Företag eller klientnamn

en: By default, files will be uploaded in "General" category.
sv_SE: Filer kommer att laddas upp till den generella kategorin.

en: Can't be changed.
sv_SE: Kan inte ändras.

en: Cancel
sv_SE: Avbryt

en: Cancel Delete
sv_SE: Avbryt radering

en: Cancel Edit
sv_SE: Avbryt redigering

en: Capabilities
sv_SE: Funktioner

en: Capabilities is updated.
sv_SE: Funktionerna har uppdaterats.

en: Capabilitites for: %s
sv_SE: Funktioner för: %s

en: Capability Title
sv_SE: Funktioner titel

en: Captcha Private Key
sv_SE: Privat nyckel för Captcha

en: Captcha Private Key (required)
sv_SE: CAPTCHA privat nyckel (krävs)

en: Captcha Public Key
sv_SE: Publik nyckel för Captcha

en: Captcha Public Key (required)
sv_SE: CAPTCHA offentlig nyckel (krävs)

en: Captcha Theme
sv_SE: Captcha-tema

en: Captcha is required.<br/>
sv_SE: Captcha krävs.<br/>

en: Categories
sv_SE: Kategorier

en: Category
sv_SE: Kategori

en: Category Folder Name is null!!!
sv_SE: Kategorins mappnamn är noll!!!

en: Category From
sv_SE: Kategori från

en: Category ID
sv_SE: Kategori-ID

en: Category Name
sv_SE: Kategori namn

en: Category Name (#ID)
sv_SE: Kategorinamn (#ID)

en: Category Title
sv_SE: Kategorititel

en: Category To
sv_SE: Kategori till

en: Category has been created!
sv_SE: Kategori har skapats!

en: Category have Files. What do with Files
sv_SE: Det finns filer i kategorin. Vad vill du göra med filerna

en: Category is deleted!
sv_SE: Kategori tas bort!

en: Category is deleted.
sv_SE: Kategori borttagen.

en: Category is reassigned!
sv_SE: Kategorin är omplacerad!

en: Category name is null!!!
sv_SE: Kategorinamn är tomt!

en: Change
sv_SE: Ändra

en: Change Sort
sv_SE: Ändra typ

en: Changes to %s have been saved
sv_SE: Ändringar för %s har sparats

en: Check to Enable
sv_SE: Kryssa i för att aktivera

en: Check your e-mail for the confirmation link.
sv_SE: Kolla i din e-post efter bekräftelselänken.

en: Checkboxes
sv_SE: Kryssrutor

en: Checked by default
sv_SE: Markerad som standard

en: Choose Image
sv_SE: Välj bild

en: Choose a Payment Method:
sv_SE: Välj en betalmetod:

en: Circle
sv_SE: Cirkel

en: Clear Search
sv_SE: Rensa sökvillkor

en: Click to copy
sv_SE: Klicka för att kopiera

en: Client Circles are assigned!
sv_SE: Klientcirklar är tilldelade!

en: Client Managers
sv_SE: Kundansvariga

en: Client's Email verification
sv_SE: Klientens e-postverifiering

en: Client/Staff
sv_SE: Klient/Anställda

en: Clients are assigned!
sv_SE: Klienter har tilldelats!

en: Close
sv_SE: Stäng

en: Code does not exists.
sv_SE: Kod finns inte.

en: Collapse All
sv_SE: Minimera alla

en: Compare
sv_SE: Jämför

en: Completed
sv_SE: Slutförd

en: Confirm New Password
sv_SE: Bekräfta nytt lösenord

en: Confirm Password
sv_SE: Bekräfta lösenord

en: Confirm Password required.
sv_SE: Bekräfta lösenord måste anges

en: Confirm Payment
sv_SE: Bekräfta betalning

en: Confirm new password:
sv_SE: Bekräfta nytt lösenord:

en: Confirm password is required.<br/>
sv_SE: Bekräfta lösenord krävs.<br/>

en: Contact Name
sv_SE: Kontakt-namn

en: Contact Name required.
sv_SE: Kontaktnamn måste anges

en: Content
sv_SE: Innehåll

en: Content cannot be empty.
sv_SE: Innehåll kan inte vara tomt.

en: Convert User - %s
sv_SE: Konvertera användare - %s

en: Convert Users
sv_SE: Konvertera användare

en: Convert Users Settings:
sv_SE: Konvertera användares inställningar:

en: Convert to %s
sv_SE: Konvertera till %s

en: Convert to:
sv_SE: Konvertera till:

en: Cost
sv_SE: Pris

en: Count
sv_SE: Räkna

en: Create %s
sv_SE: Skapa %s

en: Create Category
sv_SE: Skapa kategori

en: Create automatic %s
sv_SE: Skapa automatiska %s

en: Create/Manage %s
sv_SE: Skapa/Hantera %s

en: Creation Date
sv_SE: Skapad

en: Crop thumbnail to exact dimensions (normally thumbnails are proportional)
sv_SE: Beskära miniatyr till exakta mått (normalt är miniatyrer proportionella)

en: Currency Settings
sv_SE: Valutainställningar

en: Currency Symbol is empty
sv_SE: Valutasymbol är tom

en: Currency already in use
sv_SE: Valuta används redan

en: Current Email is
sv_SE: Nuvarande e-post är

en: Current User
sv_SE: Aktuell användare

en: Current path
sv_SE: Nuvarande väg

en: Current user information
sv_SE: Aktuell användarinformation

en: Current user is not a staff!
sv_SE: Aktuella användaren tillhör inte personal!

en: Custom
sv_SE: Anpassad

en: Custom CSS Style
sv_SE: Anpassad CSS stil

en: Custom Field
sv_SE: Anpassat fält

en: Custom Field <strong>Added</strong> Successfully.
sv_SE: Anpassat fält tillagt.

en: Custom Field <strong>Deleted</strong> Successfully.
sv_SE: Anpassat fält raderat

en: Custom Field <strong>Updated</strong> Successfully.
sv_SE: Anpassat fält uppdaterat

en: Custom Fields
sv_SE: Anpassade fält

en: Custom Login
sv_SE: Anpassad inloggning

en: Custom Login URL
sv_SE: Anpassad inloggning URL

en: Custom Login at /wp-admin Enabled?
sv_SE: Anpassad inloggning på/wp-admin aktiverat?

en: Custom Redirects
sv_SE: Anpassade omdirigeringar

en: Custom Style
sv_SE: Anpassad stil

en: Custom Titles
sv_SE: Anpassade titlar

en: Customize
sv_SE: Anpassa

en: Customize this?
sv_SE: Skräddarsy detta?

en: DESC
sv_SE: sjunkande

en: DIRECT
sv_SE: DIREKT

en: Dark
sv_SE: Mörk

en: Dashboard
sv_SE: Kontrollpanel

en: Date
sv_SE: Datum

en: Date Added (Earlier to Recent)
sv_SE: Tillagd datum (tidigare till senare)

en: Date Added (Recent to Earlier)
sv_SE: Tillagd datum (senare till tidigare)

en: Datepicker
sv_SE: Datumväljare

en: Deactivate
sv_SE: Avaktivera

en: Default
sv_SE: Standard

en: Default %s Template
sv_SE: Standardmallen för %s

en: Default Settings for Converting Users to WPC-%s
sv_SE: Standardinställningarna för att konvertera användare till WPC %s

en: Default Sort
sv_SE: Standardsortering

en: Default Sort By
sv_SE: Standard sortera efter

en: Default Sort Type
sv_SE: Standard sorteringstyp

en: Default Template
sv_SE: Förvald mall

en: Default Value
sv_SE: Förvalt värde

en: Default for Non-logged-in Redirects
sv_SE: Standard för icke-inloggad omdirigeringar

en: Delete
sv_SE: Radera

en: Delete %s
sv_SE: Radera %s

en: Delete %s & %s Files
sv_SE: Radera %s & %s filer

en: Delete %s Category
sv_SE: Ta bort %s kategori

en: Delete Assigned Files
sv_SE: Ta bort tilldelade filer

en: Delete Element
sv_SE: Ta bort element

en: Delete Files
sv_SE: Radera filer

en: Delete From Blog
sv_SE: Ta bort från blogg

en: Delete From Network
sv_SE: Ta bort från nätverket

en: Delete Permanently
sv_SE: Radera permanent

en: Delete Permanently From Blog
sv_SE: Ta bort permanent från blogg

en: Delete Permanently From Network
sv_SE: Ta bort permanent från nätverket

en: Delete Rule
sv_SE: Ta bort regel

en: Delete Section
sv_SE: Radera avdelning

en: Delete Uploaded Files
sv_SE: Ta bort uppladdade filer

en: Delete User
sv_SE: Radera användare

en: Delete this item permanently
sv_SE: Ta bort denna post permanent

en: Delete user
sv_SE: Radera användare

en: Delimiter
sv_SE: Avgränsare

en: Desc
sv_SE: Beskrivning

en: Description
sv_SE: Beskrivning

en: Description for the custom field (displayed on the form).
sv_SE: Beskrivning för anpassat fält (visas på sidan)

en: Details
sv_SE: Detaljer

en: Differences
sv_SE: Skillnader

en: Disable redirect on HUB Page:
sv_SE: Inaktivera omdirigering på NAV-sida:

en: Disable\Enable Notification
sv_SE: Avaktivera\Aktivera meddelanden

en: Disabled
sv_SE: Inaktiverad

en: Disabled (cURL must be enabled)
sv_SE: Inaktiverad (cURL måste vara aktiverad)

en: Dismiss
sv_SE: Avfärda

en: Display %s %s list.
sv_SE: %s %s visningslistan.

en: Display Business Name
sv_SE: Visa företagsnamn

en: Display Contact Name
sv_SE: Visa kontaktnamn

en: Display File Description in Uploader on %s HUB page.
sv_SE: Visa filbeskrivning i Mediauppladdaren på %s HUB-sida.

en: Display Name
sv_SE: Visningsnamn

en: Display:
sv_SE: Visa:

en: Displays "Lost your password" link on login form.
sv_SE: Visar "Förlorat ditt lösenord"-länk på inloggningsformuläret.

en: Do you want approve email of this %s?
sv_SE: Vill du godkänna e-post av denna %s?

en: Don't show on %s
sv_SE: Visa inte på %s

en: Don't show on HUB Page
sv_SE: Visa inte på NAV Sida

en: Don't show on either HUB or %s
sv_SE: Visa inte på varken HUB eller %s

en: Done
sv_SE: Klar

en: Download
sv_SE: Ladda ner

en: Download %s
sv_SE: Ladda ner %s

en: Download Log
sv_SE: Nerladdningslogg

en: Downloaded
sv_SE: Nedladdade

en: Downloaded By
sv_SE: Nerladdad av

en: Downloads
sv_SE: Nedladdningar

en: Drag files here.
sv_SE: Dra filer hit.

en: Drag&Drop to change the order in which these fields appear on the registration form.
sv_SE: Dra och släpp för att ändra ordningen på fälten i registeringsformuläret.

en: Duplicate file error.
sv_SE: Fel vid duplicering av fil.

en: E-mail
sv_SE: E-post

en: ERROR:
sv_SE: FEL:

en: ERROR: Non-existent circle submitted
sv_SE: FEL: Obefintlig cirkel skickades in

en: ERROR: Non-existent role submitted
sv_SE: FEL: Den angivna rollen finns inte

en: ERROR: Non-existent username submitted
sv_SE: FEL: Det angivna användarnamnet finns inte

en: ERROR: Non-local or invalid URL submitted for circle
sv_SE: FEL: Icke-lokal eller ogiltig URL för cirkel

en: ERROR: Non-local or invalid URL submitted for role
sv_SE: FEL: ogilltig URL angiven för rollen

en: ERROR: Non-local or invalid URL submitted for user
sv_SE: FEL: ogiltig URL för användaren

en: ERROR: Unknown error updating circle-specific URL for circle
sv_SE: FEL: Okänt fel vid uppdatering av cirkel-specifik URL för cirkel

en: ERROR: Unknown error updating user-specific URL for user
sv_SE: FEL: okänt fel vid uppdatering av användarens URL

en: Edit
sv_SE: Redigera

en: Edit %s
sv_SE: Redigera %s

en: Edit %s Category
sv_SE: Redigera %s kategori

en: Edit %s Item
sv_SE: Redigera %s objekt

en: Edit %s's %s
sv_SE: Redigera %s %s

en: Edit %s's HUB Pages
sv_SE: Redigera %s HUB-sida

en: Edit Element Title
sv_SE: Redigera elementets titel

en: Edit File
sv_SE: Redigera fil

en: Edit File: %s
sv_SE: Redigera fil: %s

en: Edit Others Posts
sv_SE: Redigera andras poster

en: Edit Posts
sv_SE: Redigera poster

en: Edit Published Posts
sv_SE: Redigera publicerade poster

en: Edit Section
sv_SE: Redigera avdelning

en: Edit this item
sv_SE: Redigera denna post

en: Element CSS ID
sv_SE: Elementets CSS id

en: Email
sv_SE: E-post

en: Email Address
sv_SE: E-postadress

en: Email Body
sv_SE: E-post-text

en: Email Profiles
sv_SE: E-postprofil

en: Email Sending
sv_SE: Skicka e-post

en: Email Sending Settings
sv_SE: Skicka e-post inställningar

en: Email Subject
sv_SE: E-post-ämne

en: Email Templates
sv_SE: E-postmallar

en: Email address already in use.<br/>
sv_SE: E-postadress används redan. <br/>

en: Email is required
sv_SE: E-post krävs

en: Email required.
sv_SE: E-post måste anges.

en: Email sent successfully
sv_SE: E-post skickades

en: Empty Area
sv_SE: Tom yta

en: Empty ID or data.
sv_SE: Tom ID eller data.

en: Empty Message
sv_SE: Tomt meddelande

en: Empty Notes
sv_SE: Tomma anteckningar

en: Empty Subject
sv_SE: Tomt ämne

en: Enable Forgot Password:
sv_SE: Aktivera Glömt lösenord:

en: Enable category choice for %s file upload
sv_SE: Aktivera kategorival vid %s filuppladdning

en: Enable custom redirects
sv_SE: Aktivera omdirigeringar

en: Enabled
sv_SE: Aktiverad

en: Enter protected text here
sv_SE: Skriv in skyddad text här

en: Enter values here to prevent a user from choosing them. One per line.
sv_SE: Ange värden här om du vill hindra en användare från att välja dem. En per rad.

en: Enter your new password below.
sv_SE: Fyll i ditt lösenord nedan.

en: Environment
sv_SE: Miljö

en: Error
sv_SE: Fel

en: Error of permissions.
sv_SE: Fel behörigheter.

en: Error: Category name is wrong!
sv_SE: Fel: Kategorinamn är fel!

en: Error: File not exist!
sv_SE: Fel: Filen finns inte!

en: Error: File too large:
sv_SE: Fel: Fil är för stor:

en: Error: Invalid file extension:
sv_SE: Fel: Ogiltig filnamnstillägg:

en: Errors
sv_SE: Fel

en: Exclude
sv_SE: Exkludera

en: Exclude Author
sv_SE: Visa inte författare

en: Exclude Filetypes
sv_SE: Exkludera filtyper

en: Expand All
sv_SE: Expandera alla

en: Export
sv_SE: Exportera

en: Extension Name
sv_SE: Tilläggets namn

en: Extension activated.
sv_SE: Tillägget är aktiverat.

en: Extension deactivated.
sv_SE: Tillägget är avaktiverat.

en: Extension not activated.
sv_SE: Tillägget är inte aktiverat.

en: Extension not deactivated
sv_SE: Tillägget är inte avaktiverat

en: Extensions
sv_SE: Tillägg

en: Extensions Basics
sv_SE: Grunder för Tillägg

en: FTP Synchronization
sv_SE: FTP Synkronisering

en: February
sv_SE: Feburari

en: Field
sv_SE: Fältet

en: Field Description
sv_SE: Fältbeskrivning

en: Field For
sv_SE: Fält för

en: Field Slug
sv_SE: Fältnamn

en: Field Slug (ID)
sv_SE: Permalänk-namn ID

en: Field Title
sv_SE: Fälttitel

en: Field Type
sv_SE: Typ av fält

en: Fields
sv_SE: Fält

en: File
sv_SE: Fil

en: File Categories
sv_SE: Filkategorier

en: File Categories Sort
sv_SE: Filkategorier sortera

en: File Categories Sort By
sv_SE: Filkategorier sortera efter

en: File Category
sv_SE: Filkategori

en: File Description
sv_SE: Filbeskrivning

en: File Description:
sv_SE: Filbeskrivning:

en: File Display Settings
sv_SE: Visningsinställningar för filer

en: File Name
sv_SE: Filnamn

en: File Sharing
sv_SE: Fildelning

en: File Sharing Basics
sv_SE: Grunder för fildelning

en: File Tag(s) are Deleted.
sv_SE: Filetikett(er) är raderade.

en: File Tags:
sv_SE: Filetiketter:

en: File Title
sv_SE: Filtitel

en: File Title:
sv_SE: Filtitel:

en: File Too Large
sv_SE: Filen är för stor

en: File URL
sv_SE: Fil URL

en: File URL:
sv_SE: URL för fil:

en: File count error.
sv_SE: Filräkningsfel.

en: File does not exist
sv_SE: Filen existerar inte

en: File extension error.
sv_SE: Filtyp fel.

en: File size error.
sv_SE: Filstorleksfel.

en: File was uploaded successfully!
sv_SE: Fil laddades upp!

en: File will be not uploaded
sv_SE: Fil laddas inte upp

en: File(s)
sv_SE: Fil(er)

en: File(s) are Deleted.
sv_SE: Fil(erna) tas bort.

en: File: %s
sv_SE: Fil: %s

en: File: %s, size: %d, max file size: %d
sv_SE: Fil: %s, storlek: %d, max filstorlek: %d

en: Filename
sv_SE: Filnamn

en: Files
sv_SE: Filer

en: Files Client Have Access To
sv_SE: Filer klienten har tillgång till

en: Files Download Log
sv_SE: Nerladdningslogg för filer

en: Files From Client
sv_SE: Filer från klienten

en: Files Tags
sv_SE: Filetiketter

en: Files assigned to another category!
sv_SE: Filer som tilldelas en annan kategori!

en: Files for Admin
sv_SE: Filer för administratören

en: Files from %s
sv_SE: Filer från %s

en: Files from %s (Blog)
sv_SE: Filer från %s (Blogg)

en: Files from %s (Table)
sv_SE: Filer från %s (tabell)

en: Files from %s (Tree)
sv_SE: Filer från %s (Träd)

en: Files to %s
sv_SE: Filer till %s

en: Files to %s (Blog)
sv_SE: Filer till %s (Blogg)

en: Files to %s (Table)
sv_SE: Filer till %s (tabell)

en: Files to %s (Tree)
sv_SE: Filer till %s (Träd)

en: Fill in the options for this field
sv_SE: Fyll i inställningar för fältet

en: Fill in the value for this field
sv_SE: Fyll i ett värde för fältet

en: Filter By
sv_SE: Filtrera efter

en: Filter by tag: %s
sv_SE: Filtrera efter etikett: %s

en: Filters
sv_SE: Filter

en: First Name
sv_SE: Förnamn

en: Float:
sv_SE: Flytande:

en: Folder
sv_SE: Mapp

en: Folder Name
sv_SE: Mappnamn

en: Folder name
sv_SE: Mappnamn

en: Font Family:
sv_SE: Font-Familj:

en: Font Size:
sv_SE: Teckenstorlek:

en: Font:
sv_SE: Teckensnitt:

en: For
sv_SE: För

en: For %s:
sv_SE: För %s:

en: For Approval
sv_SE: För godkännande

en: For Non-logged-in
sv_SE: För icke-inloggad

en: Forbidden File Type
sv_SE: Förbjuden filtyp

en: Fri
sv_SE: Fre

en: Friday
sv_SE: Fredag

en: From
sv_SE: Från

en: From Role
sv_SE: Från roll

en: From here you can edit the template of the newly created %s.
sv_SE: Härifrån kan du redigera mallen för den nyskapade %s.

en: From here you can manage a variety of options for the %s plugin.
sv_SE: Här kan du ändra olika inställningar för %s tillägget.

en: From here, you can manage payment gateways.
sv_SE: Härifrån kan du ändra betalningsmetoder.

en: From here, you can see all payment operations.
sv_SE: Härifrån kan du se alla betalningsåtgärder

en: From the "System Status" tab you can see an overview of your installation info. This includes server info, PHP settings, your current installed plugins, and other general useful information. If you're ever unsure about what version of %s you are running, or what your PHP.ini settings are, you can check that all here.
sv_SE: Från fliken "System Status" får du en översikt över din installation, inklusive server information, PHP-inställningar, installerade tilläggsmoduler och annan allmän information. Om du är osäker på vilken version av WP-Client som är installerad, eller vilka PHP.ini-inställningarna är, får du information om det på denna flik %s.

en: From the %s Dashboard you can get a "snapshot" view of your current plugin setup. See general info like your current number of %s, number of unread messages, and the total size of all uploaded files. Also get a quick glance at important settings, such as whether %s self-registration is enabled, and if you have custom login setup. Additionally, depending on your current active extensions, you can also see your current number of outstanding and past due invoices, and their totals.
sv_SE: Du kan få en "ögonblicksbild" syn på din nuvarande setup plugin från %s instrumentpanel. Se allmän information som ditt aktuella antal %s, antal olästa meddelanden och den totala storleken på alla överförda filer. Också få en snabb blick på viktiga inställningar, till exempel om %s själv registrering är aktiverad, och om du har egen inloggning. Dessutom, beroende på dina nuvarande aktiva tillägg, kan du också se dina nuvarande antal utestående och förfallna fakturor och deras summor.

en: From this page a site %s can manually add a WPC-Admin user. NOTE: The "Username" and "Email" fields must be unique to each user in your installation, both inside and outside %s. This is a WordPress limitation, and applies to all users in your installation.
sv_SE: Från denna sida kan en webbplats %s manuellt lägga till en WPC-Admin användare. OBS! Fälten "Användarnamn" och "E-post" måste vara unika för varje användare i din installation, både i och utanför %s. Detta är en WordPress begränsning och gäller alla användare i din installation.

en: From this page a site admin can manually add %1$s's %3$s users and assign them to %2$s. If you would like to allow %2$s to register their own %1$s's %3$s users, you can do so from the "%2$s/%3$s" tab in settings. NOTE: The "Username" and "Email" fields must be unique to each user in your installation, both inside and outside %4$s. This is a WordPress limitation, and applies to all users in your installation.
sv_SE: Från denna sida kan en webbplats admin manuellt lägga till %1$s's %3$s användare och tilldela dem till %2$s. Om du vill tillåta %2$s att registrera sina egna %1$s %3$s användare, kan du göra det på fliken "%2$s/%3$s" i inställningarna. Obs: Fälten "Användarnamn" och "Email" måste vara unikt för varje användare i din installation, både i och utanför %4$s. Detta är en WordPress begränsning och gäller alla användare i din installation.

en: General
sv_SE: Allmänt

en: General Business Information
sv_SE: Generell företagsinformation

en: General Information
sv_SE: Allmän information

en: General Settings
sv_SE: Allmänna inställningar

en: Generate Password
sv_SE: Generera lösenord

en: Get More Gateways >>
sv_SE: Få mer Gateways >>

en: Get New Password
sv_SE: Få ett nytt lösenord

en: Get Started
sv_SE: Kom igång

en: Get your Public and Private Key -
sv_SE: Få din publika och privata nyckel -

en: Graphic
sv_SE: Grafik

en: Graphic (for shortcode [wpc_client_graphic])
sv_SE: Grafik (för [wpc_client_graphic])

en: Group Members
sv_SE: Gruppmedlemmar

en: HERE
sv_SE: HÄR

en: HTTP Error.
sv_SE: HTTP fel.

en: HUB Page
sv_SE: HUB sida

en: HUB Pages
sv_SE: HUB-sidor

en: Height
sv_SE: Höjd

en: Height:
sv_SE: Höjd:

en: Help
sv_SE: Hjälp

en: Here
sv_SE: Här

en: Hidden Field
sv_SE: Dolt fält

en: Hide
sv_SE: Göm

en: Hide Admin Bar
sv_SE: Dölj adminrad

en: Hide Details
sv_SE: Dölj detaljer

en: Hide Site for not logged in Users
sv_SE: Dölj webbplats för ej inloggade användare

en: Hide WP Admin
sv_SE: Göm WP Admin

en: Hide dashboard/backend
sv_SE: Dölj instrumentpanel

en: High
sv_SE: Hög

en: High Priority - Will work for Users who have these %s and do not have specific Login/Logout Redirect rules.
sv_SE: Hög prioritet - fungerar för användare som har dessa %s och inte har särskilda inloggning/utloggning omdirigeringsregler.

en: Highest Priority - Will always work - Does not matter if user has any other Login/Logout Redirect rules.
sv_SE: Högsta prioritet - Fungerar alltid - Spelar ingen roll om användaren har andra inloggning/utloggning omdirigeringsregler.

en: Hint - The password
sv_SE: Tips - Lösenordet

en: Hint: The password should be at least seven characters long. To make it stronger, use upper and lower case letters, numbers and symbols like ! " ? $ % ^ & ).
sv_SE: Tips: Lösenordet bör vara minst sju bokstäver. För att göra det ännu starkare använd både versaler och gemener i kombination med siffor och symboler som ! " ? $ % ^ & ).

en: Hint: The password should be at least seven characters long. To make it stronger, use upper and lower case letters, numbers and symbols like ! " ? $ % ^ &amp; ).
sv_SE: Tips: Lösenordet bör vara minst sju tecken. För ett starkare lösenord, använd både versaler och gemener i kombination med siffror och tecken som ! " ? $ % ^ &amp; ).

en: Home URL
sv_SE: Hem URL

en: Host
sv_SE: Värd

en: How are you liking WP-Client? Give us a rating:
sv_SE: Hur du gillar WP-klient? Ge oss ett betyg:

en: Hub Activity
sv_SE: Hub-aktivitet

en: Hub ID does not exists.
sv_SE: Nav ID finns inte.

en: Hub Page
sv_SE: Hub-sida

en: Hub template does not exists.
sv_SE: Navmall finns inte.

en: I agree.
sv_SE: Jag samtycker.

en: IMPORTING CLIENTS
sv_SE: IMPORTERA KLIENTER

en: IP Access Restriction
sv_SE: IP åtkomstbegränsning

en: IP Address
sv_SE: IP-adress

en: IP Restriction Settings
sv_SE: Inställningar för IP-begränsning

en: If checked, the user's current role will be saved, but user will also take on characteristics of the %s role.
sv_SE: Om detta alternativ är valt så kommer användarens nuvarande roll att sparas men användaren kommer också få egenskaper från %s rollen.

en: If you have %1$s self-registration turned on, and automatic approval turned off, you will need to approve any %2$s who register themselves before they will be able to login and access their HUB. From this page, you can "View" the %1$s's details to verify their info meets your requirements, and subsequently "Approve" or "Delete" them. You can also approve or delete several %2$s at once using the "Bulk Actions" options.
sv_SE: Om du har %1$s självregistrering aktiverad och automatiskt godkännande avstängd, kommer att du behöva godkänna eventuella %2$s som registrerar sig själva innan de kan logga in och få tillgång till deras HUB. Den här sidan kan du "Visa" den %1$s detaljer kontrollera att deras info uppfyller dina krav, och därefter "Godkänna" eller "Ta bort" dem. Du kan också godkänna eller ta bort flera %2$s samtidigt med alternativen "Massåtgärder".

en: If you have an existing list of %1$s that you would like to add as %1$s into your site, you can do so using the "Import %1$s from CSV File" option. You will need all of your %1$s in a specifically formatted CSV file (see documentation link to the right). When importing %1$s, you also have the option of "bulk" assigning them to a %2$s. You can choose to skip this step, and assign the %1$s to %3$s later after importing. Additionally, we suggest testing the import with a sample CSV with only a few %1$s, to verify that the process is giving you the desired result.
sv_SE: Om du har en befintlig lista över %1$s som du vill lägga till som %1$s på din webbplats, kan du göra så med alternativet "Importera %1$s från CSV-fil". Behöver du alla dina %1$s i ett specifikt formaterat CSV-fil (se dokumentation länk till höger). När du importerar %1$s, har du också möjlighet att "bulk" tilldela dem till en %2$s. Du kan välja att hoppa över detta steg och tilldela %1$s till %3$s senare när du har importerat. Dessutom föreslår vi att testa import med ett urval CSV med endast några %1$s, för att kontrollera att processen ger dig önskat resultat.

en: If you have users already created in your site, you can easily "convert" them to %1$s roles from this page. You can choose to fully convert them to %1$s roles, or optionally choose to "Save Current User Role". This will essentially "add-on" the %1$s role permissions to the user's current role, giving their login "dual purpose". We suggest testing the conversion process first with only a few %2$s, to verify that you get the desired result.
sv_SE: Om du har användare som redan skapats på webbplatsen, kan du enkelt "Konvertera" dem till %1$s roller från denna sida. Du kan välja att helt konvertera dem till %1$s roller, eller alternativt välja att "Spara aktuell användarroll". Detta kommer i huvudsak "tilläggets" %1$s roll behörigheter till användarens nuvarande roll, ger deras info "dubbelt syfte". Vi föreslår att testa konverteringsprocessen först med endast några %2$s, för att kontrollera att du får önskat resultat.

en: If you hover over an individual %1$s, you can perform advanced actions: "Edit" takes you to a page where you can change the %1$s's info, such as updating their email address or phone number. "View" brings up a lightbox where you can view all of the data associated with a %1$s, without the ability to edit the info. Choosing to "Archive" will disable a %1$s's login info, making their HUB Page inaccessible, but the %1$s and their' associated info will remain in the database until permanently deleted. "Files" will display a list of files associated with that %1$s, both uploaded and assigned. "Messages" will display all private messages to and from that %1$s. "Internal Notes" will bring up a lightbox, allowing you write notes about the %1$s that are only viewable by %2$s and %3$s.
sv_SE: Om du hovrar över en enskild %1$s, kan du utföra avancerade åtgärder: "Redigera" tar dig till en sida där du kan ändra den %1$s information, exempelvis uppdatering av deras e-post adress eller telefon nummer. "Visa" tar upp ett kontaktkort där du kan visa alla data som är associerade med en %1$s, utan möjligheten att redigera info. Att välja att "Spara" inaktiverar en %1$s login detaljer, att göra deras HUB sidan otillgänglig, men %1$s och deras "tillhörande information kommer att sparas i databasen tills denna information tas bort permanent. "Filer" visas i en lista över filer som är associerade med det %1$s, både uppladdade och tilldelade. "Meddelanden" kommer att visa alla privata meddelanden till och från det %1$s. "Interna noteringar" tar fram ett kontaktkort, så att du skriver anteckningar om de %1$s som endast kan ses av %2$s och %3$s.

en: If you would like to add a %1$s manually, you can do so from this page. You can fill out all of the appropriate fields, set their password, and choose to notify the %1$s about their new account by checking the box for "Send this password to the new user by email".
        <br />
        <br />
        Please note that all default fields except "Phone" are required, and the "Business Name" and "Username" fields cannot be changed after the %1$s is created. Also, the "Username" and "Email" fields must be unique to each user in your installation, both inside and outside %2$s. This is a WordPress limitation, and applies to all users in your installation.
sv_SE: Om du vill lägga till en %1$s manuellt, kan du göra det från denna sida. Du kan fylla i alla lämpliga fält, ange lösenord och välj meddela %1$s om sina nya konton genom att kryssa i rutan för "Skicka lösenordet till den nya användaren via e-post". 
     < br / > 
     < br / > 
     Vänligen observera att alla fält utom "Telefon" krävs, och fälten "Företagsnamn" och "Användarnamn" inte  kan ändras efter %1$s skapas. Dessutom måste fälten "Användarnamn" och "Email" vara unika för varje användare i din installation, både i och utanför %2$s. Detta är en WordPress begränsning och gäller alla användare i din installation.

en: Image format either wrong or not supported.
sv_SE: Bildformat är endera fel eller stöds inte.

en: Import
sv_SE: Importera

en: Import was successful
sv_SE: Importen lyckades

en: Important!!!
sv_SE: Viktigt!

en: Importing %s Documentation
sv_SE: Importera %s dokumentation

en: In Archive
sv_SE: I arkiv

en: Inactive
sv_SE: Inaktiv

en: Inbox
sv_SE: Inkorg

en: Include
sv_SE: Inkludera

en: Include Filetypes
sv_SE: Inkludera filtyper

en: Incorrect Password
sv_SE: Felaktigt lösenord

en: Individual Capabilities
sv_SE: Enskilda funktioner

en: Init error.
sv_SE: Init fel.

en: Install
sv_SE: Installera

en: Installed Plugins
sv_SE: Installerade Tillägg

en: Internal Notes
sv_SE: Interna anteckningar

en: Invalid *.xml file
sv_SE: Ogiltig *.xml-fil

en: Invalid Data
sv_SE: Ogiltig data

en: Invalid Email, proper format "name@something.com"
sv_SE: Ogiltig e-postadress, rätt format "namn@something.com"

en: Invalid Email.
sv_SE: Ogiltig e-post

en: Invalid IP address!
sv_SE: Ogiltig IP-adress!

en: Invalid Login or Password!
sv_SE: Ogiltig inloggning eller lösenord!

en: Invalid Reply Email
sv_SE: Ogiltigt e-post för svar

en: Invalid Sender Email
sv_SE: Ogiltig e-post för avsändare

en: Invalid captcha
sv_SE: Ogiltig captcha

en: Invalid file. Please try downloading again!
sv_SE: Ogilltig fil. Testa att ladda ner igen.

en: Invalid settings
sv_SE: Ogiltiga inställningar

en: Invalid type of Category
sv_SE: Ogiltig typ av kategori

en: January
sv_SE: Januari

en: July
sv_SE: Juli

en: June
sv_SE: Juni

en: Key is empty
sv_SE: Nyckel är tom

en: Key is wrong
sv_SE: Nyckel är fel

en: LINKS
sv_SE: LÄNKAR

en: LOGOUT
sv_SE: Logga ut

en: Last 10 %s
sv_SE: Senaste 10 %s

en: Last Download
sv_SE: Senast nedladdad

en: Last Download:
sv_SE: Senast nedladdad:

en: Last Modified
sv_SE: Ändrades senast

en: Last Name
sv_SE: Efternamn

en: Launching Customizer...
sv_SE: Startar Anpassaren...

en: Leave in message history
sv_SE: Lämna i meddelandehistoria

en: Left
sv_SE: Vänster

en: Light
sv_SE: Ljus

en: Line Height:
sv_SE: Radavstånd:

en: Link Text
sv_SE: Länktext

en: List
sv_SE: Lista

en: List of %s Portals
sv_SE: Lista över %s-portaler

en: List of %s Portals (Tree)
sv_SE: Lista över %s portaler (träd)

en: Log In
sv_SE: Logga in

en: Login
sv_SE: Logga in

en: Login Alert: Login Failed
sv_SE: Inloggningsmeddelande: Inloggningen misslyckades

en: Login Alerts
sv_SE: Notifiering vid inloggning

en: Login Form
sv_SE: Inloggningsformulär

en: Login Forms
sv_SE: Inloggningsformulär

en: Login Page
sv_SE: Inloggningssida

en: Login Redirect
sv_SE: Omdirigering vid inloggning

en: Login URL
sv_SE: Inloggnings URL

en: Login URL used default names of Wordpress. Settings are not updated.
sv_SE: Logga in URL använde standardnamnen i Wordpress. Inställningarna uppdateras inte.

en: Login URL:
sv_SE: Inloggnings URL:

en: Login cannot be changed.
sv_SE: Inloggning kan inte ändras

en: Login in %s account
sv_SE: Logga in på %s konto

en: Login to %s account
sv_SE: Logga in på %s konto

en: Login/Logout For %s<br />(high priority)
sv_SE: Inloggning/utloggning för %s<br />(hög prioritet)

en: Login/Logout For All<br />(low priority)
sv_SE: Inloggning/utloggning för alla <br />(låg prioritet)

en: Login/Logout For Roles<br />(medium priority)
sv_SE: Inloggning/utloggning för roller <br />(mellanprioritet)

en: Login/Logout For Users<br />(highest priority)
sv_SE: Inloggning/utloggning för användare <br />(högsta prioritet)

en: Login:
sv_SE: Logga in:

en: Logo Link (when clicked)
sv_SE: Logotyplänk (när du klickar)

en: Logo Title (tooltip)
sv_SE: Logotyp titel (tooltip)

en: Logo URL
sv_SE: Logotyp URL

en: Logout
sv_SE: Logga ut

en: Logout Link
sv_SE: Länk vid utloggning

en: Logout Redirect
sv_SE: Omdirigering vid utloggning

en: Logout URL
sv_SE: Utloggnings URL

en: Logout URL:
sv_SE: Utloggnings URL

en: Logout redirect link:
sv_SE: Omdirigering vid utloggning till länk:

en: Lost Your Password?
sv_SE: Glömt ditt lösenord?

en: Lost your password?
sv_SE: Har du glömt ditt lösenord?

en: Low Priority - Will work for any Users who do not have specific Login/Logout Redirect rules.
sv_SE: Låg prioritet - fungerar för användare som inte har särskilda regler för omdirigering vid inloggning/utloggning.

en: MAIN
sv_SE: FRONT

en: METHODS
sv_SE: METODER

en: Mailing Address
sv_SE: Postadress

en: Manage Default Login/Logout Redirect rules
sv_SE: Hantera standard inloggning/utloggning omdirigeringsregler

en: Manage Login/Logout Redirect rules for any %s
sv_SE: Hantera inloggning/utloggning omdirigeringsregler för valfri %s

en: Manage Login/Logout Redirect rules for any role
sv_SE: Hantera inloggning/utloggning omdirigeringsregler för valfri roll

en: Manage Login/Logout Redirect rules for any user
sv_SE: Hantera inloggning/utloggning omdirigeringsregler för valfri användare

en: Manual %s
sv_SE: Manuell %s

en: Mar
sv_SE: Mars

en: March
sv_SE: Mars

en: Margin:
sv_SE: Marginal:

en: Mark As Read
sv_SE: Markera som läst

en: Mark as Read
sv_SE: Markera som läst

en: Mark password as temporary.
sv_SE: Markera lösenord som tillfälligt.

en: Max File Size For Upload (Kb)
sv_SE: Maxstorlek för filer (kb)

en: May
sv_SE: Maj

en: May not work with some URLs
sv_SE: Fungerar kanske inte med vissa URL

en: Me
sv_SE: Jag

en: Medium
sv_SE: Mellan

en: Medium Priority - Will work for Users who have these roles and do not have specific Login/Logout Redirect rules.
sv_SE: Medium prioritet - fungerar för användare som har dessa roller och inte har särskilda inloggning/utloggning omdirigeringsregler.

en: Member
sv_SE: Medlem

en: Members
sv_SE: Medlemmar

en: Message
sv_SE: Meddelande

en: Message Deleted
sv_SE: Meddelande borttaget

en: Message Restored
sv_SE: Meddelande återställt

en: Message Sent
sv_SE: Meddelandet har skickats

en: Message Subject
sv_SE: Meddelandeämne

en: Message is required!
sv_SE: Ett meddelande krävs.

en: Message was read.
sv_SE: Meddelande läst.

en: Message was sent.
sv_SE: Meddelande skickat.

en: Message(s) was archived
sv_SE: Meddelande arkiverades

en: Message(s) was leaved
sv_SE: Meddelande(n) lämnades

en: Message(s) was read
sv_SE: Meddelande läst

en: Message(s) was restored
sv_SE: Meddelande(n) återskapades

en: Message(s) was trashed
sv_SE: Meddelande kastades

en: Messages
sv_SE: Meddelande

en: Messages in chain
sv_SE: Meddelanden i kedjan

en: Mo
sv_SE: Må

en: Modify Profile
sv_SE: Redigera profil

en: Mon
sv_SE: Mån

en: Monday
sv_SE: Måndag

en: Money
sv_SE: Pengar

en: Move To Archive
sv_SE: Flytta till arkiv

en: Move To Trash
sv_SE: Flytta till papperskorgen

en: Move this item to the Trash
sv_SE: Flytta denna post till papperskorgen

en: Move to Archive
sv_SE: Gå till Arkiv

en: Move to Trash
sv_SE: Flytta till papperskorgen

en: Multi Select Box
sv_SE: Flervals alternativ

en: Multi-line Text Box
sv_SE: Textruta med fler rader

en: Must trigger the %s level on the Strength indicator.
sv_SE: Måste trigga %s nivå på Styrkeindikatorn.

en: My HUB Page
sv_SE: Min HUB sida

en: MySQL Version
sv_SE: MySQL-version

en: NEW
sv_SE: NY

en: Name
sv_SE: Namn

en: Name - Ascending
sv_SE: Namn - stigande

en: Name - Descending
sv_SE: Namn - fallande

en: Needs Mixed Case
sv_SE: Behöver blandat skiftläge

en: Needs Numbers
sv_SE: Behöver nummer

en: Needs Special Chars
sv_SE: Behöver speciella tecken

en: New
sv_SE: Nya

en: New %s
sv_SE: Ny %s

en: New %s Category
sv_SE: Ny %s kategori

en: New %s Created
sv_SE: Ny %s skapad

en: New %s Created by Admin
sv_SE: Ny %s skapad av administratören

en: New %s Registers
sv_SE: Ny %s registrerar sig

en: New %s Registration
sv_SE: Nyregistrering %s

en: New %s registers using Self-Registration Form
sv_SE: Ny %s registrerar sig genom själv-registreringsformuläret

en: New Category
sv_SE: Ny kategori

en: New Element CSS ID
sv_SE: Nytt element CSS-ID

en: New Element Title
sv_SE: Ny titel för element

en: New File Category
sv_SE: Ny filkategori

en: New Message
sv_SE: Nytt meddelande

en: New Password
sv_SE: Nytt lösenord

en: New Private Messages
sv_SE: Nya privata meddelanden

en: New Profile
sv_SE: Ny profil

en: New Tag
sv_SE: Ny etikett

en: New password:
sv_SE: Nytt lösenord:

en: New view
sv_SE: Ny visning

en: Newer
sv_SE: Nyare

en: Next
sv_SE: Nästa

en: Next Notice
sv_SE: Nästa meddelande

en: Next Section
sv_SE: Nästa avsnitt

en: Nickname
sv_SE: Smeknamn

en: No
sv_SE: Nej

en: No %s found.
sv_SE: Inga %s hittades.

en: No Category
sv_SE: Ingen kategori

en: No Client Circles For Assign.
sv_SE: Inga kundgrupper att tilldela.

en: No Clients For Assign.
sv_SE: Inga kunder för tilldela.

en: No Extensions were found for this install.
sv_SE: Inga tillägg hittades för denna installation.

en: No Files
sv_SE: Inga filer

en: No Managers For Assign.
sv_SE: Inga kundansvariga att tilldela.

en: No Messages
sv_SE: Inga meddelanden

en: No Subject
sv_SE: Inget ämne

en: No Value
sv_SE: Inget värde

en: No file
sv_SE: Ingen fil

en: No items
sv_SE: Inga objekt

en: No manager
sv_SE: Ingen manager

en: No results matched
sv_SE: Inget resultat för

en: Non-logged in users will receive a 404 when they try to access /wp-admin
sv_SE: Icke-inloggad användare får ett 404 när de försöker komma åt /wp-admin

en: None
sv_SE: Inget

en: Not Title
sv_SE: Inte titeln

en: Not all registration levels was saved
sv_SE: Inte alla registreringsnivåer sparades

en: Note: Please test this first before converting a large number of users to be sure your intended result is achieved
sv_SE: Notera: Testa detta först innan du omvandlar ett stort antal användare för att säkerställa att du uppnår önskat resultat

en: Note: Press Enter for add tag.
sv_SE: OBS! Tryck Enter för att lägga till etikett.

en: Note: Some problem with template.
sv_SE: Obs: Vissa problem med mallen.

en: Note: The registration will not work until you select "Payment Gateways". Clients will see a message that "Registration temporarily unavailable".
sv_SE: Obs: Registrering fungerar inte förrän du väljer "Gateways betalning". Klienter kommer att se meddelande "Registrering tillfälligt otillgänglig".

en: Notes is updated.
sv_SE: Anteckningar är uppdaterade.

en: Notes:
sv_SE: Anteckningar:

en: Nothing found
sv_SE: Ingenting hittades

en: Nothing found in Archive
sv_SE: Ingenting hittades i Arkiv

en: Notify %s %s Registered
sv_SE: Meddela %s %s registrerade

en: Notify %s %s Registered by %s
sv_SE: Meddela %s %s Registrerad av %s

en: Notify %s after new Files was assigned with FTP Syncronization
sv_SE: Meddela %s efter att nya filer tilldelades med FTP-synkronisering

en: Notify Admin about new registrations.
sv_SE: Meddela Admin om nyregistreringar.

en: Numbers and Letters
sv_SE: Siffror och bokstäver

en: OR
sv_SE: ELLER

en: OVERVIEW
sv_SE: ÖVERSIKT

en: Oct
sv_SE: Okt

en: October
sv_SE: Oktober

en: Official Business Name
sv_SE: Officiellt företagsnamn

en: Ok
sv_SE: Okej

en: Old view
sv_SE: Äldre visning

en: Older
sv_SE: Äldre

en: Older Messages
sv_SE: Äldre meddelanden

en: On this page you can adjust settings related to your %2$s and their %3$s, including allowing %1$s self-registration, allowing %2$s to reset their password, and turning on a Captcha form on the %1$s Registration Form.
sv_SE: På denna sida kan du justera inställningar för %2$s och deras %3$s, inklusive tillåta %1$s självregistrering, tillåt %2$s att återställa lösenord och ställ in Captcha på %1$s registreringsformulär.

en: On this page you will find all of the basic information about your current %1$s, including their username, contact name, business name, email address, and creation date. You can also assign %1$s to %2$s from this page, as well as send them a private message, and perform other actions.
sv_SE: På denna sida hittar du all grundläggande information om din nuvarande %1$s, inklusive deras användarnamn, kontakta namn, företagsnamn, e-postadress och datum för skapande. Du kan också tilldela %1$s till %2$s på den här sidan och skicka dem ett personligt meddelande, samt utföra andra åtgärder.

en: Only Letters
sv_SE: Endast bokstäver

en: Only Numbers
sv_SE: Endast siffror

en: Only Numbers( can be optional )
sv_SE: Endast siffror (kan vara valfritt)

en: Open %s Registration
sv_SE: Öppen %s registrering

en: Open Client Registration
sv_SE: Öppen klientregistrering

en: Operator
sv_SE: Operatör

en: Option
sv_SE: Alternativ

en: Options
sv_SE: Alternativ

en: Options:
sv_SE: Alternativ:

en: Order
sv_SE: Beställ

en: Order By
sv_SE: Sortera efter

en: Order Entered
sv_SE: Ordning inlagd

en: Order ID
sv_SE: Order-ID

en: Order:
sv_SE: Ordning:

en: PHP Post Max Size
sv_SE: PHP Max storlek

en: PHP Time Limit
sv_SE: PHP maxtid

en: PHP Version
sv_SE: PHP-Version

en: PM: Notify To %s
sv_SE: PM: Meddelande till %s

en: Padding:
sv_SE: Innermarginal:

en: Page
sv_SE: Sida

en: Page Background Color
sv_SE: Bakgrundsfärg för sida

en: Page Url
sv_SE: Sid-Url

en: Page content: [wpc_client_add_staff_form]
sv_SE: Sidans innehåll: [wpc_client_add_staff_form]

en: Page content: [wpc_client_edit_portal_page]
sv_SE: Sidans innehåll: [wpc_client_edit_portal_page]

en: Page content: [wpc_client_edit_staff_form]
sv_SE: Sidans innehåll: [wpc_client_add_staff_form]

en: Page content: [wpc_client_error_image] or any text
sv_SE: Sidans innehåll: [wpc_client_error_image] eller text

en: Page content: [wpc_client_loginf]
sv_SE: Sidans innehåll: [wpc_client_loginf]

en: Page content: [wpc_client_payment_process]
sv_SE: Sidinnehåll: [wpc_client_payment_process]

en: Page content: [wpc_client_profile]
sv_SE: Sidans innehåll: [wpc_client_profile]

en: Page content: [wpc_client_registration_form]
sv_SE: Sidans innehåll: [wpc_client_registration_form]

en: Page content: [wpc_client_registration_successful]
sv_SE: Sidans innehåll: [wpc_client_registration_successful]

en: Page content: [wpc_client_staff_directory]
sv_SE: Sidans innehåll: [wpc_client_staff_directory]

en: Page has not assigned clients.
sv_SE: Sidan har inte tilldelats klienter.

en: Pages
sv_SE: Sidor

en: Pages Updated Successfully.
sv_SE: Sidor har uppdaterats.

en: Pages you have access to
sv_SE: Sidor du har tillgång till

en: Pagination Per Page
sv_SE: Sidnumrering per sida

en: Parent
sv_SE: Förälder

en: Password
sv_SE: Lösenord

en: Password Black List
sv_SE: Lösenord svartlista

en: Password Lost and Found.
sv_SE: Lösenord glömt och hittat.

en: Password Minimum Length
sv_SE: Minsta längd på lösenord

en: Password Mismatch
sv_SE: Lösenorden matchar inte

en: Password Mixed Case
sv_SE: Lösenord blandat gemener/VERSALER

en: Password Numeric Digits
sv_SE: Lösenord siffror

en: Password Requirements
sv_SE: Lösenordskrav

en: Password Special Characters
sv_SE: Lösenord specialtecken

en: Password Strength
sv_SE: Lösenord styrka

en: Password confirmation is required
sv_SE: Lösenordsbekräftelse krävs

en: Password in Blacklist
sv_SE: Lösenord i svarta listan

en: Password is Required
sv_SE: Lösenord krävs

en: Password is required
sv_SE: Lösenord krävs

en: Password is required.<br/>
sv_SE: Lösenord är obligatoriskt.<br/>

en: Password must contain a mix of uppercase and lowercase characters.
sv_SE: Lösenordet måste innehålla en blandning av versaler och gemener.

en: Password must contain numeric digits (0-9).
sv_SE: Lösenordet måste innehålla siffror (0-9).

en: Password must contain special characters (eg: .,!#$%_+).
sv_SE: Lösenordet måste innehålla specialtecken (t.ex: .,! #$% _ +).

en: Password required.
sv_SE: Lösenord måste anges

en: Password:
sv_SE: Lösenord:

en: Passwords are not matched.
sv_SE: Lösenorden matchar inte

en: Payment
sv_SE: Betalning

en: Payment Gateways
sv_SE: Betalningsmetoder

en: Payment History
sv_SE: Betalningshistorik

en: Payment Method
sv_SE: Betalningsmetod

en: Payment Process
sv_SE: Betalprocess

en: Payment Settings
sv_SE: Betalningsinställningar

en: Payments
sv_SE: Betalningar

en: Percent
sv_SE: Procent

en: Permalink:
sv_SE: Permalänk:

en: Permalinks
sv_SE: Permalänkar

en: Permission Error.
sv_SE: Åtkomstfel.

en: Permission Report Documentation
sv_SE: Behörighets rapport dokumentation

en: Permissions Report
sv_SE: Rapport: Behörigheter

en: Phone
sv_SE: Telefon

en: Placeholder
sv_SE: Platshållare

en: Placeholder was copied
sv_SE: Platshållaren kopierades

en: Please advise, you have:
sv_SE: Observera att du har:

en: Please enter your password!
sv_SE: Ange ditt lösenord!

en: Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.
sv_SE: Fyll i ditt användarnamn eller e-postadress. Du kommer få en länk via e-post för att skapa ett nytt lösenord.

en: Please enter your username!
sv_SE: Vänligen ange ditt användarnamn!

en: Please rate WP-Client
sv_SE: Vänligen betygsätt WP-Client

en: Please select Categories
sv_SE: Vänligen välj kategorier

en: Please select file to assign.
sv_SE: Välj en fil att tilldela

en: Please select file to upload.
sv_SE: Välj en fil att uppdatera

en: Please write file url.
sv_SE: Skriv en URL till filen.

en: Plugins
sv_SE: Tillägg

en: Plural
sv_SE: Pluralis

en: Plural:
sv_SE: Pluralis:

en: Portal Settings
sv_SE: Portalinställningar

en: Possible reason: your host may have disabled the mail() function...
sv_SE: Möjlig anledning: ditt webhotell kan ha stängt av mail() funktionen...

en: Prev
sv_SE: Tidigare

en: Preview
sv_SE: Förhandsgranskning

en: Previous
sv_SE: Tidigare

en: Previous Notice
sv_SE: Föregående meddelande

en: Previous Section
sv_SE: Föregående avsnitt

en: Priority Order
sv_SE: Prioritetsordning

en: Private Message: Notify Message To %s
sv_SE: Privatmeddelande: Meddelande till %s

en: Private Message: Notify Message To %s/%s
sv_SE: Privatmeddelande: Meddelande till %s/%s

en: Private Message: Notify Message To CC Email
sv_SE: Privat meddelande: Meddela meddelande till CC Email

en: Private Messages
sv_SE: Privata meddelande

en: Profile Has Been Deleted
sv_SE: Profilen har tagits bort

en: Profile Has Been Saved
sv_SE: Din profil har uppdaterats

en: Profile Id is Empty
sv_SE: Profil-ID är tom

en: Profile Name is Required
sv_SE: Profilnamn krävs

en: Profiles
sv_SE: Profiler

en: Protect URL
sv_SE: Skydda URL

en: Protocol
sv_SE: Protokoll

en: Public or(and) Privat Key is empty.
sv_SE: Offentliga eller (och) Privat Nyckel är tom.

en: Published
sv_SE: Publicerad

en: Radio Buttons
sv_SE: Radioknappar

en: Re-Create Pages
sv_SE: Återskapa sidor

en: Re-Send Welcome Email
sv_SE: Återskicka välkomstmejl

en: Re-Sent Email for %s.
sv_SE: Återskickad e-post för %s.

en: Read & Reply
sv_SE: Läs och svara

en: Reassign
sv_SE: Omtilldela

en: Reassign %s
sv_SE: Återtilldela %s

en: Reassign %s and %s to
sv_SE: Tilldela %s och %s till

en: Reassign Category
sv_SE: Tilldela om kategori

en: Reassign Files
sv_SE: Omtilldela filer

en: Reassign Files Category
sv_SE: Omtilldela filkategori

en: Reassign Files Tag
sv_SE: Tilldela filetiketter

en: Reassign Tag
sv_SE: Tilldela om etiketten

en: Reassign Tags
sv_SE: Tilldela etiketter

en: Reassign files to
sv_SE: Tilldela filer till

en: Redirect Link
sv_SE: Omdirigerings länk

en: Redirect to:
sv_SE: Omdirigera till:

en: Refresh
sv_SE: Uppdatera

en: Registered %s
sv_SE: Registrerad %s

en: Registration Form
sv_SE: Registreringsformulär

en: Registration Page
sv_SE: Registreringssida

en: Registration Successful
sv_SE: Registrering lyckades.

en: Registration is disabled!
sv_SE: Registreringen är stängd.

en: Regular
sv_SE: Vanlig

en: Relate to User Meta
sv_SE: Relatera till användarmeta

en: Remaining %d minutes
sv_SE: Återstående %d minuter

en: Remember Me
sv_SE: Kom ihåg mig

en: Remember your password?
sv_SE: Kom ihåg lösenord?

en: Remember: 1M = 1024Kb
sv_SE: Kom ihåg: 1M = 1024Kb

en: Remote Syncronization Link
sv_SE: Länk för Fjärrsynkronisering

en: Remove %s
sv_SE: Ta bort %s

en: Remove %s role
sv_SE: Ta bort %s roll

en: Remove Assign
sv_SE: Ta bort tilldela

en: Remove Avatar
sv_SE: Ta bort avatar

en: Remove Filter
sv_SE: Ta bort Filter

en: Remove Individual Capabilities
sv_SE: Ta bort enskilda funktioner

en: Remove assigns
sv_SE: Ta bort tilldelningar

en: Remove files
sv_SE: Ta bort filer

en: Remove messages
sv_SE: Ta bort meddelanden

en: Reply to Email
sv_SE: Svara på E-post

en: Report
sv_SE: Rapport

en: Required
sv_SE: Obligatoriskt

en: Required Field
sv_SE: Obligatoriskt fält

en: Resend email for verification
sv_SE: Återskicka e-post för verifiering

en: Reset
sv_SE: Återställ

en: Reset %s Password
sv_SE: Återställ %s-lösenord

en: Reset Password
sv_SE: Återställ lösenord

en: Reset to default
sv_SE: Återställ

en: Resize
sv_SE: Ändra storlek

en: Resize all thumbnails now?
sv_SE: Ändra storlek på alla miniatyrbilder nu?

en: Resize was completed
sv_SE: Storleksändring utfördes

en: Restore
sv_SE: Återställ

en: Restore %s
sv_SE: Återställ %s

en: Restore this item from the Trash
sv_SE: Återställ denna post från papperskorgen

en: Restrict access to the site by IP
sv_SE: Begränsa åtkomsten till webbplatsen av IP

en: Return to admin panel
sv_SE: Återgå till admin panel

en: Right
sv_SE: Höger

en: Role
sv_SE: Roll

en: Rule Type
sv_SE: Regeltyp

en: Runtime ran out of available memory.
sv_SE: Runtime fick slut på tillgängligt minne.

en: SELECT FILES
sv_SE: VÄLJ FILER

en: SMTP Overview
sv_SE: SMTP-översikt

en: Sa
sv_SE: Lö

en: Sat
sv_SE: Lör

en: Saturday
sv_SE: Lördag

en: Save
sv_SE: Spara

en: Save %s
sv_SE: Spara %s

en: Save %s Category
sv_SE: Spara %s kategori

en: Save Capabilities
sv_SE: Spara funktioner

en: Save Current User Role
sv_SE: Spara nuvarande användarroll

en: Save Custom Field
sv_SE: Spara anpassat fält

en: Save Notes
sv_SE: Spara anteckningar

en: Save Profile
sv_SE: Spara profil

en: Save Rules
sv_SE: Spara regler

en: Save Section
sv_SE: Spara avdelning

en: Save Title
sv_SE: Spa titel

en: Saved
sv_SE: Sparat

en: Saved!
sv_SE: Sparat!

en: Say if you put "login" into the box, your new login URL will be
sv_SE: Om du sätter "logga in" i rutan blir den nya inloggningsadressen

en: Scheme
sv_SE: Schema

en: Search
sv_SE: Sök

en: Search %s
sv_SE: Sök %s

en: Search Files
sv_SE: Sök filer

en: Search Page
sv_SE: Sökningssida

en: Search Tags
sv_SE: Söketiketter

en: Search Users
sv_SE: Sök användare

en: Search in messages
sv_SE: Sök meddelanden

en: Section
sv_SE: Avdelning

en: Security
sv_SE: Säkerhet

en: Select
sv_SE: Välj

en: Select %s
sv_SE: Välj %s

en: Select %s %s
sv_SE: Välj %s %s

en: Select All
sv_SE: Markera alla

en: Select All.
sv_SE: Markera alla.

en: Select Author
sv_SE: Välj författare

en: Select Box
sv_SE: Rullgardinsmeny

en: Select Categories
sv_SE: Välj kategorier

en: Select Category
sv_SE: Välj kategori

en: Select Client
sv_SE: Välj Klient

en: Select File
sv_SE: Välj fil

en: Select Files
sv_SE: Välj filer

en: Select Filter
sv_SE: Välj filter

en: Select Function
sv_SE: Välj funktion

en: Select Image
sv_SE: Välj bild

en: Select Member
sv_SE: Välj medlem

en: Select Members
sv_SE: Välj medlemmar

en: Select Method
sv_SE: Välj metod

en: Select Page
sv_SE: Välj sida

en: Select Read
sv_SE: Välj lästa

en: Select Role
sv_SE: Välj roll:

en: Select Tag
sv_SE: Välj etikett

en: Select Unread
sv_SE: Välj olästa

en: Select a %s to preview the %s from their perspective:
sv_SE: Välj en %s att förhandsgranska %s ur deras perspektiv:

en: Select a role
sv_SE: Välj en roll

en: Select a username
sv_SE: Välj ett användarnamn

en: Select category
sv_SE: Välj kategori

en: Select date
sv_SE: Välj datum

en: Select files
sv_SE: Välj filer

en: Select type of the custom field.
sv_SE: Välj typ av fält

en: Select users of the custom field.
sv_SE: Välj användare för det anpassade fältet.

en: Select&Upload Files
sv_SE: Välj & ladda upp filer

en: Send
sv_SE: Skicka

en: Send %s
sv_SE: Skicka %s

en: Send Message
sv_SE: Skicka ett meddelande

en: Send Password?
sv_SE: Skicka lösenord?

en: Send Test Email
sv_SE: Skicka test e-post

en: Send Test Message
sv_SE: Skicka ett testmeddelande

en: Send Update to selected %s
sv_SE: Skicka uppdatering till valda %s

en: Send email notification for new assign %s
sv_SE: Skicka e-postmeddelande för ny tilldelning %s

en: Send notification to the assigned %s and associated %s
sv_SE: Skicka meddelande till den tilldelade %s och tillhörande %s

en: Send this password to email?
sv_SE: Skicka lösenord till e-post?

en: Send this password to the %s by email.
sv_SE: Skicka detta lösenord till %s via mejl.

en: Send this password to the new user by email.
sv_SE: Skicka detta lösenord till användaren med e-post.

en: Send to %s
sv_SE: Skicka till %s

en: Sender Email
sv_SE: Avsändare e-post

en: Sender Name
sv_SE: Avsändare namn

en: Sending Method
sv_SE: Sändningsmetod

en: Sending Profile
sv_SE: Skickar profil

en: Sent
sv_SE: Skickat

en: Set Password as Temporary
sv_SE: Markera lösenord som tillfälligt

en: Settings
sv_SE: Inställningar

en: Settings Overview
sv_SE: Inställningar översikt

en: Settings Summary
sv_SE: Sammanfattning av inställningar

en: Settings Updated.
sv_SE: Inställningarna är uppdaterade.

en: Settings saved.
sv_SE: Inställningarna har sparats.

en: Should be at least %d characters long.
sv_SE: Bör vara minst %d tecken långt.

en: Should contain numbers.
sv_SE: Bör innehålla siffror.

en: Should contain special characters like ! " ? $ % ^ & ).
sv_SE: Bör innehålla specialtecken såsom ! " ? $ % ^ & ).

en: Should contain upper and lower case letters.
sv_SE: Bör innehålla versaler och gemener.

en: Show
sv_SE: Visa

en: Show All
sv_SE: Visa alla

en: Show All Private Messages
sv_SE: Visa alla privata meddelanden

en: Show Author
sv_SE: Visa författare

en: Show Bulk Actions
sv_SE: Visa massåtgärder

en: Show Categories
sv_SE: Visa Kategorier

en: Show Categories Titles
sv_SE: Visa kategorititlar

en: Show Current Page
sv_SE: Visa aktuell sida

en: Show Dashboard
sv_SE: Visa Panel

en: Show Date
sv_SE: Visa datum

en: Show Details
sv_SE: Visa detaljer

en: Show Featured Image
sv_SE: Visa utvald bild

en: Show File Description in Uploader
sv_SE: Visa filbeskrivning i Mediauppladdaren

en: Show Filters
sv_SE: Visa filter

en: Show HUB Title on HUB page
sv_SE: Visa HUB-titeln på HUB-sida

en: Show Last Download Date
sv_SE: Visa senaste nerladdningsdatum

en: Show More
sv_SE: Visa mer

en: Show Pagination
sv_SE: Visa sidnumrering

en: Show Search
sv_SE: Visa sök

en: Show Size
sv_SE: Visa storlek

en: Show Sort
sv_SE: Visa sortera

en: Show Tags
sv_SE: Visa etiketter

en: Show Thumbnails
sv_SE: Visa miniatyrer

en: Show on %s
sv_SE: Visa på %s

en: Show on HUB Page
sv_SE: Visa på NAV Sida

en: Show on both HUB and %s
sv_SE: Visa på både HUB och %s

en: Show sort
sv_SE: Visa sortera

en: Singular
sv_SE: Singularis

en: Singular:
sv_SE: Singularis:

en: Site URL
sv_SE: Sajt URL

en: Size
sv_SE: Storlek

en: Skip
sv_SE: Hoppa över

en: Skip this step
sv_SE: Hoppa över detta steg

en: Some error with assigning permission for file.
sv_SE: Ett fel uppstod med att tilldela behörighet för filen.

en: Some problem with update.
sv_SE: Vissa problem med uppdateringen.

en: Something Wrong.
sv_SE: Någoting är fel.

en: Sorry, Passwords are not matched! .<br/>
sv_SE: Lösenorden matchar inte! <br/>

en: Sorry, Passwords are not matched!<br/>
sv_SE: Lösenorden matchar inte! <br/>

en: Sorry, confirm password is required.<br/>
sv_SE: Bekräfta lösenordet.<br/>

en: Sorry, incorrect Captcha! <br />
sv_SE: Felaktig Captcha! <br />

en: Sorry, password is required.<br/>
sv_SE: Ett lösenord måste anges.<br/>

en: Sorry, that username already exists!<br/>
sv_SE: Tyvärr används redan det användarnamnet!<br/>

en: Sorry, you do not have permission to see this page!
sv_SE: Tyvärr har du inte tillgång till denna sida.

en: Sorry, you have used all of your storage quota.
sv_SE: Tyvärr, du har använt all ditt lagringsutrymme.

en: Sorry, you must agree to the Terms/Conditions to continue
sv_SE: Du måste godkänna villkor för att fortsätta

en: Sorry, you must agree to the Terms/Conditions to continue!
sv_SE: Du måste godkänna villkor för att fortsätta.

en: Sort by
sv_SE: Sortera efter

en: Sort by:
sv_SE: Sortera efter:

en: Sort:
sv_SE: Sortera:

en: Specific %s
sv_SE: Specifik %s

en: Specific roles
sv_SE: Specifika roller

en: Specific users
sv_SE: Specifika användare

en: Square
sv_SE: Kvadrat

en: Start Upload
sv_SE: Börja ladda upp

en: Step %s of %d
sv_SE: Steg %s av %d

en: Stop Upload
sv_SE: Stoppa uppladdning

en: Strength Indicator
sv_SE: Lösenordets styrka

en: Strength indicator
sv_SE: Lösenordets styrka

en: Strong
sv_SE: Stark

en: Style Scheme
sv_SE: Still schema

en: Su
sv_SE: Sö

en: Subject
sv_SE: Ämne

en: Subject cannot be empty
sv_SE: Ämne kan inte vara tomt

en: Subject is required!
sv_SE: Ämne krävs.

en: Submit Registration
sv_SE: Skicka registrering

en: Success
sv_SE: Klart

en: Successful %s Registration
sv_SE: Genomförd %s registrering

en: Successful Client Registration
sv_SE: Klientregistrering lyckades

en: Such an extension is not supported!
sv_SE: Ett sådant tillägg stöds inte!

en: Sun
sv_SE: Sön

en: Sunday
sv_SE: Söndag

en: Synchronize now
sv_SE: Synkronisera nu

en: Synchronize with FTP
sv_SE: Synkronisera med FTP

en: Syncronization
sv_SE: Synkronisering

en: Syncronization period every
sv_SE: Synkroniseringsperiod varje

en: System Status
sv_SE: Systemets Status

en: Table
sv_SE: Tabell

en: Tag
sv_SE: Etikett

en: Tag From
sv_SE: Etikett från

en: Tag Name
sv_SE: Etikettnamn

en: Tag To
sv_SE: Etikett till

en: Tag already exists.
sv_SE: Etiketten finns redan.

en: Tag was added successfully.
sv_SE: Etiketten har lagts till.

en: Tags
sv_SE: Etiketter

en: Template
sv_SE: Mall

en: Template Name
sv_SE: Mallnamn

en: Template Updated.
sv_SE: Mall uppdaterad.

en: Template and all HUB pages are Updated.
sv_SE: Mall och alla HUB-sidor är uppdaterade.

en: Template success updated.
sv_SE: Mallen uppdaterad.

en: Templates
sv_SE: Mallar

en: Templates Overview
sv_SE: Mallar översikt

en: Temporary Password?
sv_SE: Tillfälligt lösenord?

en: Terms Error Text
sv_SE: Villkor feltext

en: Terms Hyperlink
sv_SE: Villkor hyperlänk

en: Terms/Conditions
sv_SE: Termer/Villkor

en: Text Box
sv_SE: Textruta

en: Text Color
sv_SE: Textfärg

en: Text Link Color
sv_SE: Textfärg för länk

en: Text for Forgot Password:
sv_SE: Text för Glömt lösenord:

en: Text for Login Button:
sv_SE: Text för inloggningsknapp:

en: Text for Login field:
sv_SE: Text för inloggningsfält:

en: Text for Logout link:
sv_SE: Text för utloggningslänk:

en: Text for Password field:
sv_SE: Text för lösenordsfält:

en: Text for Remember Me:
sv_SE: Text för Kom ihåg mig:

en: Text for logout link
sv_SE: Text för utloggningslänk

en: Text for not logged in users
sv_SE: Text för ej inloggade användare

en: Th
sv_SE: To

en: Thank you for the payment.
sv_SE: Tack för betalning.

en: The %s already exists! or Something wrong.
sv_SE: %s finns redan, eller så är något fel.

en: The Category Folder already exists on FTP!!!
sv_SE: Kategorimappen finns redan på FTP!!!

en: The Category already exists!!!
sv_SE: Kategorin finns redan!

en: The Category with this folder already exists!!!
sv_SE: Kategorin med denna mapp finns redan!!!

en: The Category with this name already exists!!!
sv_SE: En kategori med detta namn finns redan!!!

en: The Contact Name is required.<br/>
sv_SE: Kontaktnamn krävs. <br/>

en: The Email is required.<br/>
sv_SE: En e-post måste anges.<br/>

en: The Extension generated unexpected output:
sv_SE: Tillägget genererade en oväntad utgång:

en: The Username is required.<br/>
sv_SE: Användarnamn krävs.<br/>

en: The changes have been successfully saved.<br/>
sv_SE: Ändringarna har sparats.<br/>

en: The changes of the Category are saved!
sv_SE: Ändringar av kategorin är sparade!

en: The e-mail could not be sent.
sv_SE: E-post kunde inte skickas.

en: The email is required.<br/>
sv_SE: En e-post måste anges.<br/>

en: The file has been added
sv_SE: Filen har lagts till

en: The file has been uploaded!
sv_SE: Filen har laddats upp!

en: The file size more than allowed!
sv_SE: Filstorleken är för stor!

en: The name used to identify the custom field. Should consist only of these characters "a-z" and the underscore symbol "_" <br> - (not displayed on the form).
sv_SE: Detta namn används för att identifiera det anpassningsbara fältet. Det bör endast bestå av "a-z" och "_" <br> - (visas ej i formuläret)

en: The password marked as temporary for %s.
sv_SE: Lösenord markerat som tillfälligt för %s.

en: The passwords do not match.
sv_SE: Lösenorden matchar inte.

en: The passwords marked as temporary for %s.
sv_SE: Lösenorden markerade som tillfälliga för %s.

en: The title of the custom field (displayed on the form).
sv_SE: Anpassat fält titel (visas på sidan)

en: The username is required.<br/>
sv_SE: Ett användarnamn måste anges.<br/>

en: Theme Link Pages
sv_SE: Tema länksidor

en: There was an error assign the file, please try again!
sv_SE: Ett fel uppstod när filen skulle tilldelas, försök igen!

en: There was an error uploading the file, please try again!
sv_SE: Det fick inte att ladda upp filen, vänligen försök igen.

en: This Email Profile Already in Use
sv_SE: Denna e-post används redan

en: This Email Profile not Found
sv_SE: Denna e-postprofil hittades inte

en: This Permissions Report tool is designed to show comprehensive reports of the assigned permissions given based on %s or %s affiliation, and by what path those permissions were assigned. This helps you ensure that your permissions are set up the way you intended and helps identify and possible accidental assignment of permissions that you did not intend.
sv_SE: Detta behörighet rapporteringsverktyg är utformat för att visa omfattande rapporter av tilldelade behörigheter. Dessa anges baserat på %s eller %s tillhörighet, och på vilken väg de behörigheterna tilldelades. Detta hjälper dig se till att dina behörighets är inställda på det sätt tänkt, och hjälper till att identifiera möjliga oavsiktliga tilldelningar av behörigheter som du inte hade för avsikt.

en: This Profile Not Found
sv_SE: Denna profil hittades inte

en: This field is marked as required by the administrator
sv_SE: Det här fältet är markerat som obligatoriskt av administratören

en: This field is required
sv_SE: Detta fält är obligatoriskt

en: This folder is already exist in this level
sv_SE: Denna mapp finns redan på denna nivå

en: This will change it from
sv_SE: Detta kommer att ändra det från

en: Thu
sv_SE: Tors

en: Thumbnail size
sv_SE: Miniatyrstorlek

en: Thumbnails Settings
sv_SE: Inställningar för miniatyrer

en: Thursday
sv_SE: Torsdag

en: Time
sv_SE: Tid

en: Title
sv_SE: Titel

en: Title is empty
sv_SE: Titel är tom

en: Title of Profile
sv_SE: Profiltitel

en: Title:
sv_SE: Titel:

en: To
sv_SE: Till

en: To Role
sv_SE: Till roll

en: To assign files, you should upload it by FTP into folder %s
sv_SE: För att tilldela filer bör du ladda upp filerna med FTP till %s

en: To begin the installation, click Install. You will then need to Activate the Extension, and enter the Extension's unique API Key.
sv_SE: För att påbörja installationen, klicka på installera. Du måste sedan aktivera tillägget, och ange Tilläggets unika API-nyckel.

en: Today
sv_SE: Idag

en: Too Short
sv_SE: För kort

en: Top
sv_SE: Topp

en: Top-10 Downloaded Files
sv_SE: Topp-10 hämtade filer

en: Top-5 %s %s
sv_SE: Topp-5 %s %s

en: Transaction ID
sv_SE: Transaktions-ID

en: Trash
sv_SE: Papperskorg

en: Tree
sv_SE: Träd

en: Tu
sv_SE: Ti

en: Tue
sv_SE: Tis

en: Tuesday
sv_SE: Tisdag

en: Tutorials
sv_SE: Handledningar

en: Type
sv_SE: Typ

en: Type your private message here
sv_SE: Skriv ditt meddelande här:

en: URL path to image to use for background (sized 312px wide, and around 600px tall so that it can be cropped). <br /> You can upload your image with the media uploader
sv_SE: Sökvägen till bakgrundsbilden (storleken bör vara 312px bred och ca. 600px hög så att den kan beskäras).<br /> Du kan ladda upp en bild i mediauppladdaren

en: Unassign %s from %s
sv_SE: Ta bort tilldelning %s från %s

en: Undefined Category
sv_SE: Odefinierad kategori

en: Unknown Error
sv_SE: Okänt fel

en: Unknown User
sv_SE: Okänd användare

en: Unknown error
sv_SE: Okänt fel

en: Unknown error.
sv_SE: Okänt fel.

en: Update
sv_SE: Uppdatera

en: Update Custom Field
sv_SE: Uppdatera anpassat fält

en: Update Individual
sv_SE: Uppdatera enskilda

en: Update Profile
sv_SE: Uppdatera profil

en: Update Settings
sv_SE: Uppdatera inloggningar

en: Upload File
sv_SE: Ladda upp fil

en: Upload File(s)
sv_SE: Ladda upp fil(er)

en: Upload Files
sv_SE: Ladda upp filer

en: Upload Media Files
sv_SE: Ladda upp mediafiler

en: Upload New
sv_SE: Ladda upp ny

en: Upload New File
sv_SE: Ladda upp ny fil

en: Upload URL might be wrong or doesn't exist.
sv_SE: URL för uppladdning kan vara fel eller finns inte.

en: Upload element accepts only %d file(s) at a time. Extra files were stripped.
sv_SE: Uppladdning accepterar endast %d fil(er) i taget. Extra filer togs bort.

en: Uploaded
sv_SE: Laddat upp

en: Uploaded %d/%d files
sv_SE: Laddade upp %d/%d filer

en: Uploader in %s area
sv_SE: Uppladdare vid %s

en: Uploader in Admin area
sv_SE: Mediauppladdare i Adminpanelen

en: Use Captcha
sv_SE: Använd captcha

en: Use Custom Login Settings
sv_SE: Använd anpassade inställningar för inloggning

en: Use Media Settings Thumbnail size?
sv_SE: Använda Mediainställningars miniatyrstorlek?

en: Use Terms/Conditions
sv_SE: Använd Termer/Villkor

en: Use captcha on %s forms.
sv_SE: Använda captcha i %s formulär.

en: Use on
sv_SE: Använd på

en: Use this section to select which capabilities will be granted to each role within %s
sv_SE: Använd denna sektion för att välja vilka funktioner varje roll inom %s ska ha

en: User
sv_SE: Användare

en: User Login
sv_SE: Användarinloggning

en: User already exists.<br/>
sv_SE: Användaren finns redan.<br/>

en: User(s) <strong>Converted</strong> to %s(s) Successfully.
sv_SE: Användare har <strong>konverterats</strong> till %s.

en: User(s) <strong>Converted</strong> to Admin(s) Successfully.
sv_SE: Användaren/Användarna har <strong>konverterats</strong> till administratör(er).

en: User(s) <strong>Converted</strong> to Client(s) Successfully.
sv_SE: Användare har konverterats till klienter

en: User(s) <strong>Converted</strong> to Manager(s) Successfully.
sv_SE: Användare har konverterats till administratörer

en: User(s) <strong>Converted</strong> to Staff(s) Successfully.
sv_SE: Användare har konverterats till anställda

en: Username
sv_SE: Användarnamn

en: Username (#ID)
sv_SE: Användarnamn (#ID)

en: Username cannot be changed.
sv_SE: Användarnamn kan inte ändras.

en: Username is Required
sv_SE: Användarnamn krävs

en: Username is required
sv_SE: Användarnamn krävs

en: Username is required.
sv_SE: Användarnamn krävs.

en: Username is required.<br/>
sv_SE: Användarnamn krävs.<br/>

en: Users
sv_SE: Användare

en: Value must be numeric!
sv_SE: Måste vara ett numeriskt värde!

en: Verify Email
sv_SE: Verifiera e-post

en: Very Weak
sv_SE: Väldigt svag

en: Very weak
sv_SE: Väldigt svag

en: View
sv_SE: Visa

en: View %s
sv_SE: Visa %s

en: View %s & %s Files
sv_SE: Visa %s & %s filer

en: View %s Details (Without Edit)
sv_SE: Visa %s detaljer (utan redigera)

en: View %s Item
sv_SE: Visa %s objekt

en: View %s's %s
sv_SE: Visa %s %s

en: View %s's HUB Pages
sv_SE: Visa %s HUB-sida

en: View %s:
sv_SE: Visa %s:

en: View %s: %s
sv_SE: Visa %s: %s

en: View All
sv_SE: Visa alla

en: View Internal Notes (Without Edit)
sv_SE: Visa interna noteringar (utan redigera)

en: View Private Messages
sv_SE: Visa privata meddelanden

en: View Profile
sv_SE: Visa profil

en: View Type
sv_SE: Visa typ

en: View all categories
sv_SE: Visa alla kategorier

en: View all tags
sv_SE: Visa alla etiketter

en: WP Debug Mode
sv_SE: WP Debug-läge

en: WP Max Upload Size
sv_SE: WP Max uppladdningsstorlek

en: WP Memory Limit
sv_SE: WP minnesgräns

en: WP Version
sv_SE: WP version

en: WP-Client Basics
sv_SE: WP-Client grunderna

en: WP-Client Roles
sv_SE: WP-Client roller

en: WPC Version
sv_SE: WPC version

en: Wait around %s hours for re-send it.
sv_SE: Vänta runt %s timmar för att åter skicka den.

en: Waiting for approval
sv_SE: Väntar på godkännande

en: Warning! This page does not contain the necessary shortcode. To add a shortcode do it manually or check the box when you save!
sv_SE: Varning! Sidan innehåller inte en nödvändig shortcode. Lägg till en shortcode manuellt eller kryssa för rutan när du sparar!

en: Warning! You must select a page in which you have placed the content.
sv_SE: Varning! Du måste välja en sida där du placerat innehållet.

en: We
sv_SE: On

en: Weak
sv_SE: Svag

en: Web Server Info
sv_SE: Webbserverinfo

en: Website
sv_SE: Webbplats

en: Wed
sv_SE: Ons

en: Wednesday
sv_SE: Onsdag

en: Welcome text:
sv_SE: Välkomsttext:

en: What should be done with %s %s?
sv_SE: Vad bör göras med %s %s?

en: What should be done with %s and %s assigned this user?
sv_SE: Vad bör göras med %s och %s som är tilldelade denna användare?

en: What should be done with files owned by this user?
sv_SE: Vad bör göras med filer som ägs av användaren?

en: What should be done with messages sent by this user?
sv_SE: Vad bör göras med meddelanden som skickas av den här användaren?

en: Which User Meta Field Use For Business Name
sv_SE: Vilket Användarfält används för affärsnamn

en: Width
sv_SE: Bredd

en: Width:
sv_SE: Bredd:

en: With Subcategories
sv_SE: Med underkategorier

en: Without Category
sv_SE: Utan kategori

en: Without Redirect
sv_SE: Utan omdirigering

en: Without author
sv_SE: Utan författare

en: Without tags
sv_SE: Utan taggar

en: Wk
sv_SE: V

en: Wrong %s ID.
sv_SE: Fel %s-ID.

en: Wrong %s.
sv_SE: Fel %s.

en: Wrong Data
sv_SE: Fel data

en: Wrong File ID
sv_SE: Fel fil-ID

en: Wrong ID
sv_SE: Fel ID

en: Wrong Tag name.
sv_SE: Fel etikettnamn.

en: Wrong Test Email address!
sv_SE: Fel test e-postadress!

en: Wrong action
sv_SE: Fel åtgärd

en: Wrong data
sv_SE: Fel data

en: Wrong type
sv_SE: Fel typ

en: Wrong update data.
sv_SE: Fel på den uppladdade filen.

en: Yes
sv_SE: Ja

en: You are customizing style scheme:
sv_SE: Du anpassar stilschema:

en: You are skipped auto-install pages - please do it manually.
sv_SE: Du har hoppat över sidor i den automatiska installationen - gör det manuellt.

en: You can choose to create %1$s Categories, and assign %2$s to them. This allows you to "bulk assign" multiple %2$s at once, by simply assigning a category to a %3$s/%5$s, instead of individual %2$s. Once a %3$s/%5$s is assigned to a %1$s Category, any %2$s that are added to that category will be automatically assigned to the corresponding %4$s/%6$s.
sv_SE: Du kan välja att skapa %1$s kategorier och tilldela dem %2$s. Då kan du "bulk tilldela" flera %2$s på en gång, genom att helt enkelt tilldela en kategori till en %3$s/%5$s, i stället för individuella %2$s. När en %3$s/%5$s har tilldelats en %1$s kategori, kommer någon %2$s som läggs till den kategorin att automatiskt tilldelas den motsvarande %4$s/%6$s.

en: You can create a new %1$s from this menu. You can assign the %1$s to %2$s/%3$s, and using the Template select-box, you can choose to apply a "template" to the new %1$s. You can choose to apply the default %1$s Template, use an already existing %1$s, or if you have created a separate WordPress Page you would like to use as a Template, you can choose that from the select-box. It's important to note that once a template is assigned to a %1$s, making changes to the master template will not affect the %1$s's template. You are essentially creating a "copy" of the Template when you create a new %1$s.
sv_SE: Från denna meny kan du skapa en ny %1$s. Du kan tilldela %1$s %2$s/%3$s, och med select-rutan mall kan du välja att tillämpa en "mall" för den nya %1$s. Du kan välja att tillämpa standardmallen %1$s, använda en redan existerande %1$s, eller om du har skapat en separat WordPress-sida du vill använda som mall, kan du välja det från rutan Välj. Det är viktigt att notera att när en mall är tilldelad en %1$s påverkar inte ändringar i huvudmallen %1$s mall. Du skapar i huvudsak en "kopia" av mallen när du skapar en ny %1$s.

en: You can relate this field value with User Meta. Example: first_name
sv_SE: Du kan relatera detta fältvärde med användarmeta. Exempel: first_name

en: You can use this link for remote syncronization
sv_SE: Du kan använda denna länk för fjärrsynkronisering

en: You can use this tool in two ways.
        1. Show the resources that are permissioned to any %1$s or %2$s by selecting %1$s or %2$s from first select box, and then selecting a specific %1$s or %2$s from the select box below that. Then, you can make your selection of all or specific resources from the select box on the right and click "Report"
        Click the directional arrow button in the middle to change to Method 2
        2. Select a resource type from the top select box, and then use the 2nd select box to choose a specific resource from that category. Then, use the select box on the right to choose to view permissions based on %1$s or %2$s assignment.
sv_SE: Du kan använda detta verktyg på två olika sätt. 
     1. Visa de resurser som beviljade till %1$s eller %2$s genom att välja %1$s eller %2$s på första markerade rutan, och sedan välja en särskild %1$s eller %2$s genom att klicka i rutan därunder. Sedan kan du göra ditt val av alla eller specifika resurser från rutan "Markera" på den högra sidan, och klicka på "Rapportera" 
    . Klicka på pil-knappen i mitten för att ändra till metoden 2
     2. Välj en resurstyp från översta markerade rutan och sedan använda 2. Markera rutan för att välja en viss resurs från denna kategori. Sedan använda "Markera" rutan på rätt för att välja att visa behörigheter baserade på %1$s eller %2$s uppdrag.

en: You can't remove currency with default mark
sv_SE: Du kan inte ta bort valuta med standardtecken

en: You do not have access to this file!
sv_SE: Du har inte access till denna fil!

en: You don't have %s
sv_SE: Du har inte %s

en: You don't have %s with %s
sv_SE: Du har inte %s med %s

en: You don't have Downloaded Files
sv_SE: Du har inga nerladdade filer

en: You don't have Files
sv_SE: Du har inga filer

en: You don't have New Private Messages
sv_SE: Du behöver inga nya privata meddelanden

en: You have been registered successfully. A verification email has been sent to your email address. Please click on the link in that email to activate your account. If you do not receive the verification email, click on the button below to request a resend.
sv_SE: Du har registrerats. En bekräftelse har skickats till din e-postadress. Vänligen klicka på länken i e-postmeddelandet för att aktivera ditt konto. Om du inte får verifieringsmeddelande klicka på knappen nedan för att begära en Återsändning.

en: You have changed plugin's folder name. Please rename plugin's folder name to 'wp-client'.
sv_SE: Du har ändrat plugin-mappens namn. Vänligen ändra plugin-mappens namn till 'wp-client'.

en: You have individual capabilities for %s. Set this checkbox if you want apply the setting for them too.
sv_SE: Du har enskilda funktioner för %s. Använd denna kryssruta om du vill använda inställningen för dem också.

en: You need to fill
sv_SE: Du behöver fylla

en: You need to finish your payment process
sv_SE: Du måste avsluta din betalningsprocess

en: You will be re-logged-in under the role of %s to preview this page. Continue?
sv_SE: Du kommer åter loggas in för förhandsgranskning med rollen %s. Fortsätta?

en: Your %s has been updated
sv_SE: Din %s har uppdaterats

en: Your Template
sv_SE: Din mall

en: Your browser doesn't have Flash, Silverlight or HTML5 support.
sv_SE: Din webbläsare har inte Flash, Silverlight eller stöd för HTML5.

en: Your e-mail address is verified.
sv_SE: Din e-post är verifierad.

en: Your file is not image, please try again!
sv_SE: Filen är inte en bild. Försök igen.

en: Your files
sv_SE: Dina filer

en: Your password has been reset.
sv_SE: Ditt lösenord har återställts.

en: Your password is temporary. Please enter new password.
sv_SE: Ditt lösenord är tillfälligt. Ange nytt lösenord.

en: Z to A
sv_SE: Ö till A

en: Zip Code
sv_SE: Postnummer

en: assign %s
sv_SE: tilldela %s

en: by
sv_SE: av

en: by default "first_name", or "user_login" if meta values and "first_name" is empty.
sv_SE: som standard "first_name", eller "user_login" om metavärden och "first_name" är tomt.

en: category
sv_SE: kategori

en: circle
sv_SE: cirkel

en: default login redirect for all users.
sv_SE: förinställd omdirigering vid inloggning för alla användare.

en: default logout redirect for all users.
sv_SE: förinställd omdirigering vid utloggning för alla användare.

en: download
sv_SE: Hämta

en: ex. file.zip
sv_SE: ex. fil.zip

en: ex. http://www.site.com/file.zip
sv_SE: ex. http:///www.site.se/fil.zip

en: file_download
sv_SE: fil-nerladdning

en: file_downloads
sv_SE: fil-nerladdningar

en: files uploaded in this month
sv_SE: uppladdade filer denna månad

en: here
sv_SE: Här

en: higher
sv_SE: högre

en: higher
sv_SE: högre

en: item
sv_SE: objekt

en: item(s).
sv_SE: post(er).

en: items
sv_SE: objekt

en: leave blank for use default key or Get your Private Key -
sv_SE: lämna tom för att använda standardnyckel eller skaffa en egen privat nyckel -

en: leave blank for use default key or Get your Public Key -
sv_SE: lämna tom för att använda standardnyckel eller skaffa en egen publik nyckel -

en: less
sv_SE: mindre

en: less
sv_SE: mindre

en: minutes
sv_SE: minuter

en: no title
sv_SE: ingen titel

en: not found.
sv_SE: kan inte hittas.

en: or
sv_SE: eller

en: post_max_size
sv_SE: post_maxstorlek

en: registrations in this month
sv_SE: registreringar denna månad

en: required
sv_SE: obligatoriskt

en: than last month
sv_SE: än förra månaden

en: upload_max_filesize
sv_SE: uppladdning_maxstorlek

en: view
sv_SE: Visa

en: will not be loaded.
sv_SE: kommer inte att läsas in.

en: you can update or create your scheme
sv_SE: Du kan uppdatera eller skapa ditt färgschema

en: {approve_url} and {admin_url} will not be changed as these placeholders will be used in the email.
sv_SE: {approve_url} och {admin_url} kommer inte att ändras eftersom dessa platshållare ska användas i mejlet.

en: {contact_name}, {page_title} and {page_id} will not be change as these placeholders will be used in the email.
sv_SE: {contact_name}, {page_title} och {page_id} kommer inte att ändras eftersom platshållarna kommer att användas i e-postmeddelandet.

en: {contact_name}, {user_name}, {page_title} and {page_id} will not be changed as these placeholders will be used in the email.
sv_SE: {contact_name}, {user_name}, {page_title} och {page_id} ändras inte eftersom som dessa platshållare kommer att användas i e-postmeddelandet.

en: {contact_name}, {user_name}, {password} and {admin_url} will not be changed as these placeholders will be used in the email.
sv_SE: {contact_name}, {user_name}, {password} och {admin_url} kommer inte att ändras då dessa används i e-postmeddelandet.

en: {site_title} and {contact_name} will not be changed as these placeholders will be used in the email.
sv_SE: {site_title} och {contact_name} kommer inte att ändras då dessa används i e-postmeddelandet.

en: {site_title}, {admin_url}, {user_name}, {business_name} will not be change as these placeholders will be used in the email.
sv_SE: {site_title}, {admin_url}, {user_name} och {business_name} kommer inte att ändras eftersom platshållarna används i e-postmeddelandet.

en: {site_title}, {contact_name}, {user_name} and {approve_url} will not be change as these placeholders will be used in the email.
sv_SE: {site_title}, {contact_name}, {user_name} och {approve_url} kommer inte att ändras eftersom platshållarna kommer att användas i e-postmeddelandet.

en: {site_title}, {contact_name}, {user_name} and {login_url} will not be change as these placeholders will be used in the email.
sv_SE: {site_title}, {contact_name}, {user_name} och {login_url} kommer inte att ändras eftersom platshållarna kommer att användas i e-postmeddelandet.

en: {site_title}, {file_name}, {file_category} and {login_url} will not be change as these placeholders will be used in the email.
sv_SE: {site_title}, {file_name}, {file_category} och {login_url} kommer inte att ändras då platshållarna används i e-postmeddelandet.

en: {site_title}, {user_name} and {reset_address} will not be change as these placeholders will be used in the email.
sv_SE: {site_title}, {user_name} och {reset_address} kommer inte att ändra platshållarna eftersom de kommer att användas i e-postmeddelandet.

en: {user_name}, {site_title}, {file_name} will not be change as these placeholders will be used in the email.
sv_SE: {user_name}, {site_title}, {file_name} kommer inte att ändras eftersom dessa platshållare kommer att användas i e-postmeddelandet.

en: {user_name}, {site_title}, {file_name}, {file_category} and {admin_file_url} will not be change as these placeholders will be used in the email.
sv_SE: {user_name}, {site_title}, {file_name}, {file_category} och {admin_file_url}  kommer inte att ändras då platshållarna används i e-postmeddelandet.
